دلار استرالیا کاهش یافت – سرمایه گذاران نسبت به تولید ناخالص داخلی ایالات متحده احتیاط می کنند

AUDUSD - دلار استرالیا به دلار امریکا

دلار استرالیا (AUD) احتمالاً به دلیل اتخاذ موضع محتاطانه سرمایه‌گذاران در آستانه انتشار داده‌های تولید ناخالص داخلی (GDP) سالانه (سه ماهه اول) در روز پنجشنبه و گزارش شاخص قیمت اصلی هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) در روز جمعه ضررهای خود را افزایش داد. پیش‌بینی می‌شود که این رویدادهای داده‌ای بینش‌هایی را در مورد موضع بالقوه فدرال رزرو در مورد تعدیل نرخ بهره ارائه دهند.

علیرغم این ضررها، دلار استرالیا ممکن است به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه دولتی 10 ساله استرالیا که به 4.52 درصد به بالاترین سطح چهار هفته اخیر رسیده است، حمایتی پیدا کند. این نشان دهنده احساسات سرمایه گذاران است که بانک مرکزی استرالیا (RBA) نرخ های بهره بالاتر را برای مدت طولانی تری حفظ خواهد کرد. علاوه بر این، AUD ممکن است پس از اخباری مبنی بر لغو ممنوعیت ارسال گوشت گاو از پنج تولیدکننده بزرگ گوشت استرالیایی توسط چین، افزایش یابد.

شاخص قیمت مصرف کننده ماهانه استرالیا که در روز چهارشنبه منتشر شد، ارقام قوی را نشان داد که می تواند بانک مرکزی آمریکا را به فکر افزایش نرخ بهره برانگیزد. دقایقی از جلسه سیاست گذاری RBA در ماه مه حاکی از آن بود که بانک مرکزی به افزایش احتمالی نرخ بهره فکر کرده است.

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY)، که دلار آمریکا را در برابر شش ارز اصلی اندازه‌گیری می‌کند، در حدود 105.10 درصد بالاتر معامله می‌شود و بازدهی خزانه‌داری 2 ساله و 10 ساله آمریکا به ترتیب 4.98 و 4.61 درصد است. احساسات ریسک گریزی از دلار آمریکا (USD) پشتیبانی می کند و پیشرفت جفت AUD/USD را محدود می کند.

در روز چهارشنبه، گزارش کتاب بژ فدرال رزرو، که از آوریل تا اواسط ماه مه را پوشش می‌دهد، نشان می‌دهد که فعالیت‌های اقتصادی ملی با رشد اندکی همراه با شرایط متفاوت در صنایع و مناطق مواجه شده است. این گزارش همچنین خاطرنشان کرد که اشتغال اندکی افزایش یافت، رشد دستمزدها متوسط ​​بود، و قیمت‌ها نسبتاً افزایش یافت و مصرف‌کنندگان در برابر افزایش بیشتر قیمت‌ها مقاومت کردند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس