5 دلیل مهمی که شما باید تجارت الکترونیک خود را راه اندازی کنید

5 دلیل مهمی که شما باید تجارت الکترونیک خود را راه اندازی کنید

چه شما یک تجارت آفرین باشید و چه یک سرمایه گذار با کمی پول اضافی برای شروع یک کسب و کار، در حال حاضر تجارت الکترونیک یک رشتۀ مناسب برای ورود است. حتی به عنوان یک فردِ مبتدی ، همۀ ابزارهای لازم برای تجارت آنلاین  برای شما وجود دارد. تنها چیزی که به آن نیاز دارید یک روحیۀ قوی کاری و اشتیاق به موفقیت است.

در اینجا به 5 دلیلی که امروزه تجارت آنلاین را کاملاً توجیه میکند اشاره میکنیم.

1. توقع میرود تجارت الکترونیک بین 13 تا 25 درصد رشد جهانی داشته باشد

پیش بینی بازاریابان الکترونیکی نشان میدهد که تا سال 2018 یک جهش سریعی در روند تجارت الکترونیک وجود خواهد داشت. امسال حجم معاملات الکترونیکی تا پایان سال 1.6 تریلیون تخمین زده شده و این رقم تا سال 2018 به 2.5 تریلیون خواهد رسید. تنها در ایالات متحده این رقم بین 11.6 تا 16.5 درصد رشد بین سالهای 2013 تا 2015 تخمین زده شده است.

در انتخاب یک مدل تجارت همیشه باید تجارت های روز را در نظر داشت و تا حدِ امکان به سمت بازارهای در حال رشد حرکت کرد. همانگونه که آمار و ارقام میگویند تجارت آنلاین یک رشتۀ مناسب برای تجارت آفرینان و کسانیکه میخواهند متفاوت باشند میباشد.

اگر میخواهید به دنیای تجارت الکترونیک وارد شوید امروز بهترین زمانِ آن است زیرا موقعیتها روز به روز در حال افزایش هستند.

2. قابلیت درآمد زایی حتی زمانیکه خواب هستید

برای تجارت های به قول معروف “آجر و ملات” مکان فیزیکی اولویت اولیه است. زیرا این مکان میتواند در فروش و در چشم بودنِ شما تأثیر بسزایی داشته باشد. در تجارت الکترونیک، شما میتوانید ویترین خود را دامین خود بدانید و محصولتان را بصورت جهانی عرضه کنید. شما نیاز به داشتن چندین ویترین و مغازه برای دیده شدن در سرتاسر دنیا ندارید.

این کافی بنظر میرسد ولی پیامدهای آن خیلی دشوارتر از آنچیزی است که به ذهنتان میرسد. روند فروشگاههای اینترنتی در حال افزایش است و همچنین برخی از خریداران هنوز دوست دارند که برای خرید چانه زنی کنند و از آن بعنوان یک تفریح برای بیرون رفتن از خانه استفاده کنند. اینجاست که کار شما بعنوان یک فروشگاه مجازی دشوار میشود و سعی میکنید که هرطور شده خود را در هر نقطه – در دنیای مجازی و فیزیکی – به مشتریانتان نشان دهید تا آنها را متمایل به خرید کنید.

تجارت مجازی شما را قادر میکند که حتی زمانیکه خواب هستید نیز پولسازی کنید ولی صاحبان اینگونه تجارت ها باید همزمان با تکنولوژی و روند روز که بسیار پرشتاب نیز است حرکت کنند.

3. راه اندازی این نوع تجارت آسان است

نه تنها ابزاهای راه اندازی تجارت آنلاین در طی زمان بسیار بهتر و کاراتر شده اند، بلکه تعداد ابزاهایی که میتوانید از آنها برای این منظور استفاده کنید نیز خیلی بیشتر از گذشته شده اند. امروزه از پلتفرم های فروش گرفته تا ابزارهای سئو را میتوانید با کمترین هزینه و بدون فشار آوردن به حساب بانکیتان در اختیار داشته باشید.

چالش برانگیزترین قسمت تجارت آنلاین محصول میباشد، اما اگر اشتیاقی به یک دایره محصولات خاصی داشته باشید کارتان برای ارتباط برقرار کردن با توزیع کنندگان و منابع اصلی محصول آسان تر میشود. به علاوه این اشتیاق به شما کمک میکند که به سمت ساختن یک تجارت موفق پیش بروید.

4. 80% از کل جمعیتِ وب ، خرید آنلاین انجام داده اند

همانطور که میدانید این 80% در حال افزایش هستند. نکتۀ کلیدی این است که صاحبان تجارت های آنلاین میبایست اعتماد و اعتبار خود را نزدِ مشتریان و تأمین کنندگان بالا ببرند. از طراحی سایت گرفته تا محتوایی که در آن قرار میدهید همه میتواند برروی کسب اعتماد تأثیر گذار باشند و اگر بتوانید این روش را بصورت مستمر بهبود ببخشید میتوانید دنبال کنندگان وفادار پیدا کنید.

خیلی زیاده روی نیست اگر بگوئیم که اعتماد یکی از مهمترین فاکتورها در راه اندازی یک تجارت الکترونیک است. امروزه افراد بیشتر از سابق به فروشگاه های آنلاین اعتماد میکنند، اما امنیت و حفاظت از اطلاعات کاربری هنوز چیزی است که ذهن مشتری را به خود مشغول میکند و باید برای آن نیز فکری کنید.

5. راه های متنوع برای فروش به مشتریان

تمام تجارت های آنلاین دریافته اند که تماس داشتن با مشتری مهمترین قسمت در فروش میباشد. برای همین منظور شما میتوانید با مشتریانی که به فروشگاه مجازی شما وارد میشوند ارتباط کلامی نیز برقرار کنید. برخی ابزارها مانند نرم افزار زوپیم هستند که به محظ ورود کاربر به شما اطلاع میدهند و شما نیز میتوانید به سرعت با آنها شروع به صحبت کردن کنید. این ابزارها میتوانند به فروش شما کمک بسیار زیادی کنند زیرا مشتری متوجه میشود که با یک رباط سرو کار ندارد بلکه یک تیم یا یک گروه پشت این فروشگاه خدمت میکنند.

مارکتینگِ محتوا نیز یکی دیگر از راههای موثر برای کسب اعتماد و افزایش فروش است. شما با این کار برای محصولات خود ارزش افزوده ایجاد میکنید و به مشتری میگویید که شما تنها یک فروشنده نیستید بلکه اطلاعات نیز تولید میکنید. همچنین ایمیل مارکتینگ و اطلاع رسانی به مشتریان برای تخفیف ها و کمپین های تبلیغاتی نیز در تجارت آنلاین میتواند به شما بسیار کمک کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید