تنها این 5 رابطه در زندگی واقعاً اهمیت دارند

تنها این 5 رابطه در زندگی واقعاً اهمیت دارند

بدون داشتن روابط مناسب افراد نمیتوانند به حداکثر پتانسیل خود دست پیدا کنند.

یک رابطه را میتوان در غالب کلمات اینگونه تعریف کرد: ارتباط، مشارکت . وابستگی. بنا بر ارتباط هایمان میتوانیم آن چیزهایی را که میخواهیم را از بین ببریم و یا آنها را بدست آوریم. به طور مشخصتر میتوان بیان کرد که روابط میبایست کنترل شوند و اگر نتوانیم آنها را کنترل کنیم تعادل زندگی را از دست خواهیم داد.

5 نوع ارتباط وجود دارند که اهمیت اساسی در زندگی افراد دارند. ارتباطِ فرد با اشیاء، دیگران، خانواده، خود و روحش. اگر شما برروی این 5 رابطه کار نکنید از عواقب آن متضرر خواهید شد و هرگز به حداکثر آنچیزی که میخواهید برسید نخواهید رسید.

در اینجا میخواهیم منطق و معنی ای که در پشت این 5 رابطه وجود دارد را با شما در میان بگذاریم. از کم اهمیت ترین آنها شروع میکنیم تا پراهمیت ترینشان.

5- ارتباط با اشیاء

تا حالا شنیده اید که کسی بگوید ” بزن تو سرِ کامپیوتر شروع میکنه به کار کردن”؟ این دقیقاً تبلورِ نادیده گرفتن اشیا میباشد. اگر شما فکر میکنید که زدن به مانیتور و یا تلویزیون یک حیله است و با این روش آنها شروع به کار کردن میکنند شما فریب خورده اید و حقیقت را درنیافته اید.

در نقطۀ مقابل اگر شما بدانید که اشیاء و وسایل شما مهم هستند، آن زمان است که با آنها با احترام برخورد میکنید. برای مثال فردی را در نظر بگیرید که زباله های خود را به طور مدام در مکانهای عمومی میریزد و در مقابل آن کسی که حاضر است مسافتی اضافی را راه برود تا سطل زباله ای برای آن پیدا کند. فردی که آشغال های خود را همه جا پراکنده میکند هرگز آرامش نخواهد داشت. (خود او نیز گاهی نمیداند که چرا)

اما فردی که چندین متر یا شاید کیلومتر را برای انداختن آشغال طی میکند در ذهن خود به یک آرامشی میرسد و این آرامش به او اجازه میدهد تا کارهای بیشتری را در زندگی انجام دهد. اگر شما به همۀ چیزهایی که در اطرافتان قرار دارند احترام بگذارید و از مایملک خود درست نگهداری کنید، درخواهید یافت که آرامش و کارایی بیشتری خواهید داشت.

4- ارتباط با دیگران

طرز فکر شما، نوع احساستان و رفتارتان نسبت به دیگران یکی از فاکتورهای تعیین کنندۀ موفقیت شما میباشد. اگر در درونتان حسِ حسادت، انتقام، خشم، طمع، و نفرت وجود داشته باشد هرگز نمی توانید راهتان را پیدا کنید. همیشه بدنبال راهی خواهید بود که بتوانید با استفاده از این احساسات به همتای خود آسیب برسانید.

بر عکس، حس امید، دوست داشتن، صداقت، وفاداری و خوشحالی میتواند نتایج مثبتی را در زندگی شما به همراه بیاورد. افراد قابل اعتماد و صادق همیشه راهی برای تشویق دیگران و نشان دادن دوست داشتنشان حتی در درجات خیلی کمِ آن پیدا میکنند.

درجۀ دوست داشتن (یا نفرت) از جانب دیگران حس میشود. زمانیکه شما وارد اتاق میشوید اغلب افراد متوجه میشوند که شما چه حسی نسبت به آنها دارید. آنها میتوانند انرژی شما را به سرعت دریافت کنند و به آن خودآگاه و یا ناخود آگاه پاسخ میدهند.

3- ارتباط با خانواده

شاید این سئوال برای شما پیش بیاید که چرا ارتباط با خانواده و ارتباط با دیگران در اینجا از یکدیگر تفکیک شده اند و چرا خانواده حتی مهمتر از دیگران هستند. اما این کاملاً واضح است زیرا اگر شما نتوانید ارتباط خوبی یا خانوادۀ تان داشته باشید این ارتباط را با دیگران هم نخواهید داشت.

این حقیقت وجود دارد که برخی از اقوامتان شما را دوست دارند و برخی از شما متنفر هستند. شما مجبور نیستید که تمام اقوامتان را دوست داشته باشید اما باید احساسی مثبت به آنها داشته باشید. حتی لازم نیست که بطور مستقیم با آنها روبرو شوید اما باید مصمم باشید که در صورت رودررویی به آنها چیزی جز دوست داشتن ندهید.

همۀ خانواده ها چالشهایی دارند، اما شما نباید که دور خانوادۀ خود خط قرمز بکشید. اگر میبینید که یکی از اعضای خانواده دچار مشکل است، این شانس برای شما وجود دارد که به کمک او بروید و به او امید بدهید. حتی اگر این کار برایتان راحت نیست از آن دست نکشید.

2- ارتباط با خود

شما تنها زمانی میتوانید به خانواده، دیگران و اشیا احترام بگذارید که بتوانید رابطۀ تان با خودتان را کنترل کنید. اگر شما به خودتان اعتماد دارید، درخواهید یافت که دیگران نیز به شما اعتماد پیدا خواهند کرد. شما میتوانید بهترین دوست خود و یا بدترین دشمن خود باشید.

هرروز ، یک جنگی در داخل ما وجود دارد که چه چیزهایی را انتخاب کنیم. اگر انتخابهای مثبت شما از انتخابهای منفی تان پیشی گیرد ، شانستان برای موفقیت نیز افزایش پیدا میکند. به طور خلاصه میتوان گفت که : شما نتیجۀ انتخابهایتان هستید.

شما میتوانید انتخاب کنید که امروز میخواهید موفق باشید یا شکست بخورید. نگرش شما به مسائل مسیر شما را به شما دیکته میکند و هیچ کس نمیتواند این را کنترل کند مگر خود شما. کسی که بیشترین مسئولیت را برای انتخابهایش میپذیرد در زندگی برنده خواهد بود.

1- ارتباط با روحتان

چه شما دارای اعتقادات مذهبی باشید چه نه، ارتباط شما با روحتان این اجازه را به شما میدهد که توانایی انجام کارهای بزرگتری را داشته باشید. در حقیقت هر چه بیشتر به روحتان اجازه دهید که شما را کنترل کند قدرت بیشتری برای انجام کارها پیدا خواهید کرد.

برخی از افراد درک نمیکنند که آنها جسمی روحانی دارند. گاهی آنها در بدست آوردن موفقیت شکست میخورند تنها به این دلیل که به دنیای فیزیکی خود توجه میکنند. برای مثال، اگر از لحاظ احساسی صدمه میبینند به جای اینکه مشکل را بصورت واقعی حل کنند ، شروع به زیاده روی در خوردن و یا مصرف دارو میکنند .

هر کاری که ما در دنیای روحانی خود انجام میدهیم پیامدی برایمان دارد. اگر میخواهید که تجربۀ روحانی داشته باشید، نیاز ندارین که خیلی سخت تلاش کنید زیرا همیشه یک راه برای شما وجود دارد ولی باید ذهن خود را باز نگه دارید. باید آمادگی این را داشته باشید که قدرتی بزرگتر از خود را درک کنید. هیچ آرامشی بزرگتر از آرامش روح شما نیست. زیرا هیچ چیز نمیتواند آن را از شما بگیرد.

فارغ از اینکه چه کسی هستید و چه کاری انجام میدهید، این 5 رابطه یا شما را میسازد یا از بین میبرد. مادامیکه تلاش برای بهبود این روابط میکنید میتوانید بدون وقفه به سمت موفقیت حرکت کنید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید