فاندامنتال یورو به دلار استرالیا

EURAUD flags

یورو به دلار استرالیا

نرخ فعلی
بالاترین قیمت روز
پایین ترین قیمت روز
رنج تغییرات امروز
درصد تغییر امروز
مقدار تغییر امروز

تحلیل فاندامنتال و تقویم اقتصادی

وقتیکه به تحلیل فاندامنتال یورو به دلار استرالیا در بازار فارکس میپردازید باید حتما تقویم اقتصادی روز را نیز مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس و وقایع تاثیر گذار بر این جفت ارز را نشان میدهیم . این تقویم اقتصادی تنها وقایع مهم تاثیرگذار بر دلار امریکا و فرانک سوئیس را نمایش میدهد.

یورو

به نقل از ویکی پدیا، یورو با نماد€ و کد EUR واحد پول رسمی 19 کشور از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا است. این گروه از کشورها به عنوان منطقه یورو یا به طور رسمی منطقه یورو شناخته می شوند و بنا بر آمار سال 2019 حدود 343 میلیون شهروند را شامل می شود. هر یورو به 100 سنت تقسیم می شود. در جفت ارز EUR/AUD یورو ارز پایه است.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال EUR/AUD- سمبول یورو

دلار استرالیا

دلار استرالیا با نماد $ ,واحد پول کشور استرالیا و قلمروهای خارجی آن مانند جزیره کریسمس، جزیره کوکوس و نورفولک است. این ارز در 14 فوریه سال 1966 به جای پوند استرالیا معرفی شد.

قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال EUR/AUD

جفت ارز یورو به دلار استرالیا

EUR/AUD به دلیل نوسانات خود شناخته شده است، زیرا هم یورو و هم دلار استرالیا می توانند تحت تأثیر عوامل مختلف اقتصادی، سیاسی و بازار قرار گیرند. این نوسان فرصت‌هایی را برای سودآوری معامله‌گران فراهم می‌کند، اما خطرات بیشتری را نیز به همراه دارد.

نرخ مبادله EUR/AUD تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله تفاوت نرخ بهره، شاخص های اقتصادی، سیاست های پولی بانک مرکزی اروپا (ECB) و بانک مرکزی استرالیا (RBA)، رویدادهای سیاسی، قیمت کالاها و احساسات بازار است. .

معامله گران از استراتژی های مختلفی برای تجارت EUR/AUD استفاده می کنند، مانند تحلیل تکنیکال (مطالعه نمودارهای قیمت، روندها و شاخص ها) و تحلیل بنیادی (با در نظر گرفتن عوامل اقتصادی و ژئوپلیتیکی). هر معامله گر ممکن است رویکرد ترجیحی خود را بر اساس سبک و اهداف معاملاتی خود داشته باشد.

EUR/AUD در بحبوحه بحران بدهی دولتی اروپا در سال 2012، به 1.1619 دلار استرالیا رسید، که پایین ترین سطح قیمت این جفت ارز بوده است. از اواسط جولای 2012، این جفت ارز عمدتاً به دلیل سیاست بانک مرکزی اروپا مبنی بر معاملات پولی مستقیم (OMT) بهبود یافته است، اقدامی که دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا در آگوست 2012 آن را تهدید کرد.

مبانی تحلیل فاندامنتال یورو به دلار استرالیا

تحلیل فاندامنتال EUR/AUD شامل بررسی عوامل اقتصادی، سیاسی و سایر عوامل مرتبط است که می‌توانند بر نرخ مبادله بین یورو (EUR) و دلار استرالیا (AUD) تأثیر بگذارند. در اینجا چند مرحله برای انجام تحلیل فاندامنتال برای EUR/AUD آمده است:

شاخص های اقتصادی: شاخص های اقتصادی کلیدی از منطقه یورو و استرالیا را رصد کنید. اینها ممکن است شامل رشد تولید ناخالص داخلی، نرخ تورم، داده های اشتغال، مخارج مصرف کننده، تراز تجاری و سیاست های بانک مرکزی باشد. شاخص های اقتصادی مثبت در یک منطقه نسبت به منطقه دیگر ممکن است بر قدرت ارز تأثیر بگذارد و EUR/AUD را تحت تأثیر قرار دهد.

نرخ های بهره: مراقب تفاوت های نرخ بهره بین بانک مرکزی اروپا (ECB) و بانک رزرو استرالیا (RBA) باشید. تصمیمات بانک مرکزی در مورد نرخ بهره می تواند بر جذابیت هر ارز تاثیر بگذارد و EUR/AUD را تحت تاثیر قرار دهد. نرخ بهره بالاتر در یک منطقه نسبت به منطقه دیگر ممکن است منجر به ارز قوی تر شود.

سیاست‌های بانک مرکزی: از سیاست‌های پولی و بیانیه‌های بانک مرکزی اروپا و RBA مطلع باشید. به تغییرات نرخ بهره، برنامه های تسهیل کمی، راهنمایی های آینده و هرگونه تغییر در جهت سیاست توجه کنید. تصمیمات بانک مرکزی می تواند بر ارزش یورو و دلار استرالیا و متعاقباً EUR/AUD تأثیر بگذارد.

عوامل سیاسی و ژئوپلیتیکی: در جریان رویدادهای سیاسی، انتخابات، و تحولات سیاستی در منطقه یورو و استرالیا باشید. ثبات یا عدم اطمینان سیاسی، سیاست‌های دولت و تنش‌های ژئوپلیتیکی می‌توانند بر نرخ ارز تأثیر بگذارند. اخبار مربوط به برگزیت، توافق‌نامه‌های تجاری و تغییرات سیاسی در هر منطقه ممکن است تأثیرات قابل‌توجهی بر EUR/AUD داشته باشد.

قیمت کالاها: قیمت کالاها، به ویژه آنهایی که مربوط به اقتصاد استرالیا هستند، مانند سنگ آهن، زغال سنگ و طلا را کنترل کنید. از آنجایی که استرالیا صادرکننده عمده کالاها است، نوسانات قیمت آنها می تواند بر دلار استرالیا تأثیر بگذارد و متعاقباً بر EUR/AUD تأثیر بگذارد.

احساسات بازار: احساسات کلی بازار و ریسک پذیری را در نظر بگیرید. در طول دوره های ریسک گریزی، سرمایه گذاران تمایل دارند به سمت ارزهای امن مانند یورو حرکت کنند که به طور بالقوه EUR/AUD را تقویت می کند. برعکس، در طول دوره‌های ریسک، ارزهای با بازده بالاتر مانند دلار استرالیا ممکن است مورد پسند قرار گیرند و به طور بالقوه EUR/AUD را تضعیف کنند.

اقتصاد چین: اقتصاد چین به دلیل روابط قوی اقتصادی بین چین و استرالیا می تواند تأثیر قابل توجهی بر دلار استرالیا (AUD) داشته باشد.

تقویم اقتصادی: از یک تقویم اقتصادی برای پیگیری رویدادهای اقتصادی آتی، انتشار داده ها، جلسات بانک مرکزی و سخنرانی های سیاست گذاران استفاده کنید. این رویدادها می توانند نوسان ایجاد کنند و بر نرخ مبادله EUR/AUD تأثیر بگذارند.

سئوالات متداول

در حال حاضر هر 1 یورو چند دلار استرالیا است؟

در حال حاضر هر 1 دلار استرالیا چند یورو است؟

نرخ مبادله EURAUD چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید