چگونه به صورت رایگان کسب و کار خود را در اینترنت تبلیغ کنیم

چگونه-به-صورت-رایگان-کسب-و-کار-خود-را-در-اینترنت-تبلیغ-کنیم

اگر شما یک تجارت آفرین هستید، همیشه باید به دنبال راه هایی برای تبلیغ کسب و کار خود باشید. امروزه یکی از مهمترین روش های تبلیغ کردن جلب توجه مخاطبین توسط وب سایت است. چه شما یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید و چه یک کسب و کار غیر اینترنتی نیاز به یک وب سایت دارید تا بتواند مخاطبان آنلاین که تعدادشان روز به روز در حال افزایش است را به سمت خود بکشانید. شاید فکر کنید که هزینه راه اندازی وب سایت و تبلیغ آن بسیار بالاست، بنابراین ما در اینجا به شما می گوییم که چگونه به صورت رایگان کسب و کار خودتان را در اینترنت تبلیغ کنید.

روش های تبلیغ کسب و کار در اینترنت به صورت رایگان

کسب و کار خود را در موتورهای جستجو ثبت کنید

اولین قدمی که برای انداختن نام کسب و کار خود در زبان ها باید بردارید این است که اطلاعات تجارت خود را در موتورهای جستجو ثبت کنید. به نظر من موتورهای جستجوی گوگل  (Google)، بینگ  (Bing) و یاهو (Yahoo)  باید تمرکز اصلی شما را به خود اختصاص دهند.

اغلب افرادی که در اینترنت به دنبال محصول یا خدماتی می گردند، نیاز خود را در موتورهای جستجو می نویسند و منتظر نتیجه جستجوی خود می شوند. همه چیز با وب سایت ، نام شرکت، شماره های تماس و اطلاعات مربوط به کسب وکار شما شروع می شود.

یک وبلاگ بسازید

اگر هم اکنون روی وب سایتتان، وبلاگ ندارید هر چه سریع تر به ساختن آن اقدام کنید. یک بلاگ پر محتوا در زمینه تخصصی، می تواند مزایای زیادی را عایدتان کند. وقتیکه برروی وب سایت خود محتوای خوبی داشته باشید دلیل مناسبی را به مشتریان بالقوه خود می دهید که به صورت رایگان وارد آن شوند و اطلاعاتی که شما می خواهید بدانند را بخوانند.

کار خود را با جستجو در مورد کلمات کلیدی شروع کنید تا متوجه شوید که مخاطبین شما به دنبال چه چیزهایی می گردند. بعد از اینکه با کلمات کلیدی مربوطه آشنا شدید، از آنها ایده بگیرید و مطالب مرتبط با آن را برای آنها فراهم کنید و در وبلاگ خود بگذارید.

داشتن یک وبلاگ فعال کمک می کند تا بتوانید کسب و کارتان را معرفی کنید، زیرا محتوایی که شما فراهم کرده اید باعث بهبود سئوی سایت می شود و در بازدید گوگل و دیگر موتورهای جستجو بالاتر نمایش داده می شوید. هر دوی این فاکتورها به مشتریان جدید کمک می کند تا راحت تر وب سایت و در نهایت کسب و کار شما را پیدا کنند.

با کسب و کارهای مشابه همکاری کنید

شما می توانید کسب و کار خود را به هزاران بازدید کننده جدید معرفی کنید و خرج آن تنها یک ایمیل فرستادن است. تجارت ها اغلب با کسب و کارهای مشابهی که محصولات متفاوتی ارائه می دهند همکاری می کنند تا از اطلاعات یکدیگر استفاده کنند.

برای مثال، یک شرکت که فعالیت ایمیل مارکتینگ انجام می دهد احتمالا می توانید با یک شرکت دیگر که فعالیت هاستیگ انجام می دهد همکاری کند و اطلاعات مشتریان خود را با یکدیگر مبادله کنند. هر دوی این دو کسب و کارها در زمینه آنلاین فعالیت می کنند ولی خدمات متفاوتی ارائه می دهند. بنابراین می توانند از لیست مشتریان یکدیگر برای معرفی خدمات خود استفاده کنند. این نوع ارتباطات در بین کسب و کارها رایج است به خصوص در حوزه تکنولوژِی.

اگر کسب و کاری را می شناسید که دوست دارید با آنها چنین همکاری داشته باشید، تعلل نکنید. یک ایمیل آماده کنید و برای آنها ارسال کنید و پیشنهاد خود را به آنها بدهید. مثلا می توانید یک پست تبادلی در وبلاگ یکدیگر منتشر کنید. از طریق آن پست شما به وب سایت خودتان لینک می دهید و آنها نیز از طریق پستی که در وبلاگ شما می گذارند یک لینک به وب سایت خودشان می دهند. در نتیجه هر دو کسب و کار می توانند نظر مخاطبین یکدیگر را جلب کنند.

شبکه های اجتماعی را جدی بگیرید

سرانجام باید بگویم که شبکه های اجتماعی یکی از بهترین ابزار برای معرفی کسب و کار شماست. نکته اساسی در شبکه های اجتماعی پیدا کردن یک تم (Theme) مشخص است. تمی که از آن برای وبلاگ و وب سایت خود نیز استفاده می کنید.

بیش از 80 میلیون کسب و کار فقط در فیسبوک حضور دارند. اینستاگرام تبدیل به رسانه ای شده است که قدرت آن روز به روز در حال افزایش است. همینطور شبکه های اجتماعی دیگر تاثیر زیادی بر روی مخاطبین آنها دارد. شما نیز باید صدایی در این شبکه های اجتماعی داشته باشید.

مرتبط : این ۸ مورد را راجع به شبکه های اجتماعی و سئو (SEO) بدانید

اگر در شبکه های اجتماعی پشت کار داشته باشید و از یک تم مناسب استفاده کنید، آنها می توانند یکی از بهترین سازوکارها برای معرفی کسب و کارتان باشند.

امروزه با وجود اینترنت معرفی و تبلیغ یک کسب و کار بسیار آسان تر از گذشته شده است. مردم اعتماد زیادی به اینترنت و شبکه های اجتماعی دارند. پس برای اینکه بتوانید به صورت رایگان کسب و کار خودتان را معرفی کنید از این ابزار غافل نشوید و همین امروز دست بکار شوید.


  چگونه به صورت رایگان کسب و کار خود را در اینترنت تبلیغ کنیم


تجارت آفرین فارکس
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس