بازار فارکس امروز – جمعه 30 تیر 1402

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز جمعه 30 تیر در بازار فارکس بدانید:

امروز دلار آمریکا ثابت ماند زیرا داده های اقتصادی نشان دهنده انعطاف پذیری در بازار کار ایالات متحده است که به طور بالقوه باعث می شود فدرال رزرو برای مدت طولانی تر نرخ های بهره بالاتر را حفظ کند. در همین حال، ین ژاپن پس از تسریع مجدد تورم مصرف کننده اصلی ژاپن در ماه ژوئن، نوساناتی را تجربه کرد که از احتمال تجدید نظر بانک ژاپن در پیش بینی تورم حمایت کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

ین ژاپن پس از افزایش 3.3 درصدی شاخص قیمت مصرف کننده در ماه ژوئن به 140.10 در هر دلار رسید و بالاتر از هدف 2 درصدی بانک مرکزی ژاپن باقی ماند. با این حال، فرماندار کازوئو اوئدا اظهار داشت که ژاپن هنوز تا رسیدن به هدف تورمی پایدار فاصله دارد و این احتمال وجود دارد که BOJ سیاست پولی خود را برای سال بدون تغییر نگه دارد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا که قدرت دلار را در برابر سبدی از ارزها اندازه گیری می کند، روی 100.75 قرار گرفت که 0.5 درصد افزایش یک شبه را نشان می دهد و به سمت افزایش 1 درصدی در هفته حرکت می کند.

یورو به دلار EUR/USD

یورو پس از افت 0.6 درصدی در روز پنجشنبه، اندکی افزایش یافت و به 1.1141 دلار رسید. انتظار می رود بانک مرکزی اروپا در 27 ژوئیه نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد و اکثریت اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز اکنون انتظار افزایش دیگری در ماه سپتامبر دارند.

یوان چین (سرزمین اصلی) در برابر دلار ثابت ماند و در 7.1693 به ازای هر دلار ماندگار شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در سایر ارزها، دلار استرالیا در 0.678 دلار ثابت بود، در حالی که دلار نیوزیلند با 0.18 درصد کاهش به 0.622 دلار رسید.

امروز سرمایه گذاران از نزدیک جلسات بانک مرکزی اروپا، ژاپن و ایالات متحده را در هفته آینده زیر نظر دارند تا بینشی در مورد مسیرهای سیاست پولی آینده کسب کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید