اخبار فارکسفارکس

گزارش امروز بازار فارکس – تلاش دلار برای حفظ موقعیت و رکورد جدید قیمت طلا

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 21 اسفند در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) در اوایل روز دوشنبه پس از ضررهای قابل توجه در برابر همتایان اصلی در هفته گذشته، کاهش یافته است. شاخص دلار که بیش از 1٪ کاهش یافته است، درست زیر 103.00 قرار دارد، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بالای 4٪ باقی می ماند. با عدم انتشار داده های سطح بالا در تقویم اقتصادی برای شروع هفته، فعالیت بازار برای دلار آمریکا نسبتاً آرام است.

شاخص دلار امریکا DXY

گزارش اخیر اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) در روز جمعه نشان داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در ماه فوریه 275000 افزایش یافته است که از 200000 مورد انتظار فراتر رفته است. با این حال، این امر نتوانست دلار را بالا ببرد زیرا BLS همچنین NFP ژانویه را از 353,000 به 229,000 کاهش داد. جزئیات بیشتر نشان داد که تورم دستمزد سالانه به 4.3 درصد کاهش یافته است، نرخ بیکاری از 3.7 درصد به 3.9 درصد رسیده است و مشارکت نیروی کار در 62.5 درصد ثابت مانده است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در آخر هفته، داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) چین برای ماه فوریه، جهش قابل‌توجهی را نشان داد، به طوری که تورم سالانه از 0.8- در ژانویه به 0.7 درصد افزایش یافت که از انتظارات تحلیلگران 0.3 درصد فراتر رفت. با این حال، AUD/USD تا حد زیادی این اطلاعات را در شروع هفته نادیده گرفت و پس از افزایش هفته گذشته، در حدود 0.6600 تثبیت شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در همین حال، USD/JPY هفته گذشته نزدیک به 2 درصد کاهش داشت و به پایین ترین سطح خود در بیش از یک ماه گذشته زیر 147.00 در روز جمعه رسید. این جفت در حال حاضر دقیقاً در زیر 147.00 ثابت باقی مانده است، با رشد تولید ناخالص داخلی ژاپن با نرخ سالانه 0.4٪ در سه ماهه چهارم.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از آمارهای روز جمعه ایالات متحده به بالاترین سطح خود در تقریبا دو ماه گذشته در 1.0981 رسید، اما برداشت سود معامله گران باعث شد تا این جفت ارز سودهای روزانه خود را از بین ببرد. این جفت اکنون در یک کانال فشرده اندکی زیر 1.0950 در اوایل جلسه اروپا در نوسان است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا به روند صعودی چشمگیر خود ادامه داد و در ساعات معاملات روز جمعه آمریکا به رکورد جدید 2195 دلاری رسید. XAU/USD در حال حاضر در محدوده باریکی در حدود 2180 دلار در صبح اروپا حرکت می کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس