دیروز در بازارها چه گذشت – بررسی بازارهای سهام و فارکس در ۲۶ مهر

اقتصاد جهانی

آنچه دیروز در بازارها گذشت و آنچه امروز باید در نظر داشته باشیم:

سهام ایالات متحده: بازار سهام در ایالات متحده به لطف بهبود احساسات ریسک ناشی از تلاش های ایالات متحده و متحدانش برای مدیریت مناقشه خاورمیانه، بالاتر بسته شد. S&P 500 با افزایش 1.1 درصدی روبرو شد، در حالی که NASDAQ 100 حتی با وجود افزایش بازدهی خزانه 1.2 درصد رشد کرد،. اکثر سهام های بزرگ فناوری پیشرفت کردند، به استثنای اپل که به دلیل نگرانی ها در مورد فروش ضعیف آیفون 15 در چین با فشار مواجه شد. سهام Lululemon با انتشار اخبار مربوط به گنجاندن مورد انتظار آن در S&P 500، 10 درصد افزایش یافت و جایگزین Activision Blizzard شد.

درآمد ثابت: اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده یک بار دیگر با کاهش تقاضای امن، روند کاهشی را تجربه کردند. در این هفته، بیانیه‌های فدرال رزرو می‌تواند تا قبل از دوره خاموشی منتهی به نشست نوامبر FOMC، تأثیر مهمی داشته باشد. بازده دو ساله 4.5 واحد پایه افزایش یافت، در حالی که بازده 10 ساله 9 واحد پایه افزایش یافت.

سهام چین/هنگ کنگ: سهام چین و هنگ کنگ به دلیل نگرانی ها در مورد گسترش محدودیت های فناوری ایالات متحده، هفته را در محدوده منفی باز کردند. هر دو شاخص Hang Seng و CSI 300 1 درصد کاهش یافتند. بانک خلق چین (PBoC) نرخ تسهیلات وام میان مدت یک ساله (MLF) را در 2.5 درصد حفظ کرد که با انتظارات بازار مطابقت داشت و پیشنهاد کرد که نرخ اولیه وام (LPR) ممکن است در این جمعه بدون تغییر بماند.

بازار فارکس: همزمان با افزایش امیدها برای حل دیپلماتیک در خاورمیانه، دلار آمریکا روز دوشنبه تضعیف شد و رشد خود را نسبت به هفته قبل معکوس کرد. NZDUSD پس از اینکه داده های CPI سه ماهه سوم کمتر از حد انتظار بود، عقب نشینی کرد و به زیر سطح 0.59 بازگشت. AUDUSD بالای 0.6340 معامله شد و EURUSD بالای 1.0550 افزایش یافت. USDJPY علیرغم بازدهی بالاتر در حدود 149.50 باقی ماند و 150 به عنوان سطح مداخله بالقوه در نظر گرفته شد.

کالاها: با کاهش ترس از تشدید درگیری در اسرائیل، قیمت نفت بیش از 1 درصد کاهش یافت. گزارش‌هایی که حاکی از کاهش احتمالی تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا بود، از این موضوع حمایت کرد. قیمت طلا از بالاترین سطح روز جمعه 1932.90 دلار به دلیل افزایش سود، اندکی کاهش یافت. فلزات اساسی، به ویژه مس و سنگ آهن، می توانند پیش بینی انتشار داده های چین در روز چهارشنبه باشند.

اقتصاد کلان:

شاخص تولید امپایر استیت ایالات متحده برای ماه اکتبر کمتر از حد انتظار به 4.6- کاهش یافت و در مقابل 6.0- پیش بینی شده بود. سفارشات و محموله های جدید نیز به ترتیب با -4.2 (قبلا 5.1+) و +1.4 (قبلا +12.4) کاهش یافته است.

هارکر از فدرال رزرو پیشنهاد کرد که موضع «مصمم اما صبور» مناسب است و فدرال رزرو می تواند نرخ بهره را بدون تغییرات شدید در داده ها حفظ کند. گولزبی، در صحبت با FT، تاکید کرد که بهبود تورم یک روند است، نه یک ضربه موقت.

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در سه ماهه سوم نیوزیلند با رقم 5.6 درصد در سال، کمتر از 6.0 درصد قبلی و کمتر از 5.9 درصد مورد انتظار بود. این نیز کمتر از پیش بینی بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) از 6.0٪ بود. کاهش نرخ تورم می‌تواند نگرانی‌ها را برای RBNZ کاهش دهد و احتمال افزایش مجدد نرخ تا پایان سال از بیش از 30 درصد به 10 درصد کاهش می‌یابد.

رویدادهای کلان آتی: دقایق بانک مرکزی استرالیا (RBA)، نظرسنجی ZEW آلمان (اکتبر)، فروش خرده فروشی ایالات متحده (سپتامبر) 0.3٪ در ماه مارس در مقایسه با 0.6٪ قبلی، انتظار می رود CPI کانادا (سپتامبر) در 4.0٪ سالانه، در سال. با شکل قبلی خط بکشید

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید