اخبار فارکس

گزارش طلا – قیمت طلا نتوانست خریداران را به خود جلب کند زیرا معامله گران منتظر تصمیم فدرال رزرو و CPI آمریکا هستند

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) برای حفظ رشدهای اندک به دست آمده در دو روز گذشته تلاش می کند، با این حال یک سوگیری منفی در اوایل سشن اروپا در روز چهارشنبه برای طلا وجود دارد. کاهش طلا اکنون شتاب چندانی ندارد زیرا معامله گران مشتاقانه منتظر آخرین ارقام تورم مصرف کننده از ایالات متحده و نتیجه نشست مورد انتظار کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در اواخر امروز هستند. انتظار می رود این رویدادها بینش جدیدی را در مورد زمانی که فدرال رزرو (Fed) ممکن است شروع به کاهش نرخ بهره کند، ارائه دهد، که بر روند کوتاه مدت فلز زرد غیر بازده تاثیر خواهد گذاشت.

با نزدیک شدن به زمان انتشار داده ها و رویدادهای مهم، سرمایه گذاران انتظارات خود را برای کاهش قریب الوقوع نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه سپتامبر کاهش داده اند که دلیل آن بازار کار قوی ایالات متحده و تورم مداوم است. این به دلار آمریکا (USD) کمک کرد تا نزدیک به بالاترین حد یک ماهه خود بماند و به عنوان یک باد مخالف برای قیمت طلا عمل کند. با این حال، در بحبوحه عدم اطمینان سیاسی مجدد در اروپا و تنش‌های ژئوپلیتیکی ادامه دار، حرکت نزولی به نظر محدود است. این وضعیت مستلزم معاملات محتاطانه در میان سرمایه گذاران نزولی است.

برای دنبال کردن اخبار اقتصادی و به روز مانده از آخرین گزارش ها تقویم اقتصادی فارکس ما را دنبال کنید.

سرخط خبرهای طلا

کاهش انتظارات برای کاهش قریب‌الوقوع نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه سپتامبر، همراه با تصمیم چین برای توقف خرید طلا، عوامل کلیدی محدودکننده افزایش قیمت طلا هستند. قیمت‌گذاری فعلی بازار نشان می‌دهد که فدرال‌رزرو ممکن است در سال جاری، احتمالاً در طول جلسه سیاست‌گذاری نوامبر یا دسامبر، که همچنان به حمایت از دلار آمریکا ادامه می‌دهد، نرخ‌ها را تنها 25 واحد پایه کاهش دهد.

شاخص دلار (DXY) که گرینبک را در برابر سبدی از ارزها ردیابی می کند، در نزدیکی بالاترین سطح خود از 9 می باقی مانده است و این امر به فشار بر کالای دلاری کمک می کند. معامله گران اکنون محتاط هستند و ترجیح می دهند قبل از انجام شرط بندی های جهت دار جدید روی XAU/USD منتظر سیگنال های بیشتر در مورد زمان بندی احتمالی کاهش نرخ بهره فدرال رزرو باشند.

در نتیجه، توجه بر انتشار آخرین ارقام تورم مصرف کننده در ایالات متحده در روز چهارشنبه و تصمیم مهم سیاست پولی FOMC متمرکز شده است که قرار است بعداً در جلسه ایالات متحده برگزار شود. داده‌های قوی‌تر مشاغل و دستمزدها که روز جمعه منتشر شد، این نگرانی را ایجاد کرده است که تورم ممکن است در بحبوحه اقتصاد انعطاف‌پذیر ایالات متحده، سرسختانه بالا بماند و روایت نرخ‌های بهره بالاتر را برای یک دوره طولانی‌تر تقویت کند.

انتظار می‌رود که شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا در ماه می از 0.3 درصد قبلی به 0.1 درصد کاهش یابد و پیش‌بینی می‌شود که نرخ سالانه بدون تغییر در 3.4 درصد باقی بماند، همچنان بالاتر از هدف سالانه فدرال رزرو 2 درصد است. علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که CPI اصلی در ماه 0.3 درصد ثابت بماند و از 3.6 درصد در آوریل به 3.5 درصد کاهش یابد که نشان‌دهنده فشارهای تورمی مداوم است.

در همین حال، انتظار می رود بانک مرکزی ایالات متحده نرخ های بهره را بدون تغییر نگه دارد و پیش بینی های اقتصادی به روز شده از جمله “نقطه نقطه” را منتشر کند، که به طور قابل توجهی بر چشم انداز فلز گرانبها تاثیر خواهد گذاشت.

بررسی تکنیکال XAU/USD

از منظر تحلیل تکنیکال، سطح 2300 دلار اکنون به عنوان حمایت فوری عمل می کند و به دنبال آن منطقه افقی 2285 دلار قرار دارد. با توجه به سقوط روز جمعه به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA)، فروش بیشتر زیر این سطح می تواند به عنوان یک محرک جدید برای معامله گران نزولی باشد. با باقی ماندن نوسانگرهای نمودار روزانه در قلمرو منفی، قیمت طلا ممکن است کاهش خود را به سمت حمایت قابل توجه بعدی در منطقه 2254-2253 دلار تسریع بخشد. سیر نزولی می تواند به سمت منطقه 2225 تا 2220 دلار ادامه یابد و در نهایت به مرز 2200 دلار نزدیک شود.

برعکس، هر حرکت صعودی فراتر از مانع 2325 دلاری احتمالاً با فروشندگان تازه‌ای مواجه خواهد شد، و سودها در نزدیکی نقطه شکست 50 روزه پشتیبانی SMA، در حال حاضر حدود 2345 دلار باقی می‌ماند. مقاومت بعدی منطقه عرضه 2360 تا 2362 دلار است که در صورت پاکسازی قاطعانه، می‌تواند قیمت طلا را قادر سازد تا نوسان هفته گذشته در محدوده 2387-2388 دلار را مجدداً آزمایش کند و به طور بالقوه قیمت 2400 دلار را پس بگیرد. قدرت پایدار فراتر از این سطح، هرگونه سوگیری منفی کوتاه مدت را نفی می کند و راه را برای قدردانی بیشتر در کوتاه مدت هموار می کند.

برای دسترسی به چارت زنده به بخش تحلیل تکنیکال اونس طلا مراجعه نمایید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس