دلار قبل از گزارش کلیدی CPI در مقابل یورو به پایین ترین حد یک ماهه سقوط کرد

گزارش بازار فارکس fx

روز چهارشنبه، به دلیل کاهش بازدهی خزانه داری، دلار در برابر یورو به پایین ترین سطح یک ماهه خود رسید، زیرا معامله گران برای گزارش تورم مهم ایالات متحده آماده می شوند که می تواند بر سیاست فدرال رزرو تأثیر بگذارد.

یورو به دلار EURUSD

در مقابل، ین تحت فشار شکاف بازدهی قابل توجه بین اوراق قرضه ژاپن و ایالات متحده، که به تشویق فروش ارز ژاپن ادامه می دهد، نزدیک به پایین ترین سطح دو هفته اخیر خود رسید.

در ساعات معاملات آسیایی، یورو با 0.03 درصد افزایش به 1.0823 دلار رسید و پیش از این برای اولین بار از 10 آوریل به 1.0828 دلار افزایش یافت. شاخص دلار امریکا 0.11٪ کاهش یافت و به 104.94 رسید.

بازدهی بلندمدت خزانه داری ایالات متحده (US10Y) به 4.4414 درصد کاهش یافت که نسبت به یک شبه 3.5 واحد پایه کاهش یافت.

بر اساس نظرسنجی رویترز، انتظار می‌رود که گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده اصلی (CPI) چهارشنبه 0.3 درصد افزایش ماهانه در ماه آوریل را نشان دهد که از 0.4 درصد در ماه مارس کمتر است.

آلن راسکین، استراتژیست دویچه بانک در گزارشی اشاره کرد که تحرکات بازار پس از گزارش CPI می تواند قابل توجه باشد، زیرا پیش بینی های تحلیلگران به طور غیرعادی در حدود 0.3 درصد متمرکز شده است. او اشاره کرد که انتظارات مسیر نرخ “کمی چسبنده تر از حد معمول” هستند و برای تغییر چشمگیر بازارها به بیش از یک غافلگیری جزئی نیاز دارند. با این حال، اگر یک “حرکت صعودی بزرگ” 0.5٪ یا بیشتر وجود داشته باشد، می تواند منجر به افزایش بیشتر نرخ ها و افزایش قابل توجه دلار در برابر همه ارزها شود.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، چشم‌انداز مثبتی را درباره اقتصاد ایالات متحده ارائه کرد و با پیش‌بینی ادامه رشد بالاتر از روند و ابراز اطمینان نسبت به کاهش تورم، علی‌رغم داده‌های اخیر، ابراز اطمینان کرد.

بر اساس ابزار FedWatch، قیمت‌های مصرف‌کننده بالاتر از حد انتظار در سه‌ماهه اول منجر به افزایش شدید سرعت مورد انتظار کاهش نرخ‌های فدرال رزرو شد و طبق ابزار FedWatch، گمانه زنی های فعلی حاکی از کاهش حدود 45 واحدی نرخ بهره در سال جاری است.

علیرغم ضعف گسترده دلار در روز گذشته در برابر اکثر همتایان، اما دلار به افزایش خود در برابر ین ادامه داد. دلار در روز چهارشنبه با 0.12 درصد کاهش به 156.245 ین رسید، پس از اینکه در روز به 156.80 نیز رسید.

بازدهی بلندمدت ژاپن (JPY10YTN=JBTC) علیرغم سخنان تندروانه اخیر بانک مرکزی ژاپن (BOJ) و افزایش چشم انداز افزایش نرخ بهره در ژوئن، تنها در 0.955 درصد باقی مانده است. افزایش ارزش دلار در 29 آوریل به 160.245 ین به بالاترین حد خود در 34 سال گذشته، باعث خرید تهاجمی ین شد که گمان می رود توسط BOJ و وزارت دارایی ژاپن هدایت شود.

در همین حال، علیرغم تصمیم جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده برای اعمال تعرفه‌های بالاتر بر روی طیف وسیعی از کالاهای چینی، یوان از پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای خود در برابر دلار بازگشت، که با گزارشی درباره طرح احتمالی برای مقابله با مازاد مسکن در چین تقویت شد. دلار در معاملات یوان فراساحلی با 0.24 درصد کاهش به 7.2232 یوان رسید، پس از اینکه در 7.2460 به بالاترین سطح خود از اول ماه مه رسیده بود.

ارزهای استرالیایی نیز از احساسات خوش بینانه در چین سود کردند. دلار استرالیا پس از رسیدن به 0.6651 دلار برای اولین بار از 8 مارس، 0.32 درصد افزایش یافت و به 0.6648 دلار رسید. دلار نیوزیلند با 0.37 درصد افزایش به 0.6062 دلار رسید که پیشتر به 0.6064 دلار رسید که بالاترین رقم از 10 آوریل بود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید