اخبار فارکس

قیمت طلا پیش از داده های PPI ایالات متحده و سخنرانی پاول، تقویت می شود

گزارش طلا - Gold

علیرغم تثبیت دلار آمریکا (USD) در روز سه شنبه، قیمت طلا (XAU/USD) افزایش یافت. با این حال، پتانسیل صعودی فلز زرد ممکن است محدود شود زیرا معامله گران موضع محتاطانه ای را پیش از انتشار داده های کلیدی تورم ایالات متحده برای انتشار در این هفته اتخاذ می کنند. روایت مداوم نرخ‌های بهره بالاتر ایالات متحده در جلسات اخیر به فشار نزولی بر XAU/USD کمک کرده است. با این وجود، خریدهای امن ناشی از تشدید تنش‌ها در خاورمیانه می‌تواند به طور موقت از قیمت طلا حمایت کند.

MACT-ad

تمرکز سرمایه گذاران بر روی تقویم اقتصادی قابل توجه ایالات متحده در این هفته باقی مانده است. روز سه شنبه شاهد انتشار شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) برای ماه آوریل، همراه با سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو خواهیم بود. سپس توجه به شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در روز چهارشنبه معطوف خواهد شد. این گزارش‌ها دارای پتانسیل ارائه بینشی در مورد زمان تعدیل نرخ اولیه فدرال رزرو هستند. اگر ارقام تورم از انتظارات فراتر رود، می تواند چشم انداز کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را کاهش دهد و در نتیجه بر فلز گرانبها فشار بیاورد. نرخ های بهره بالاتر باعث کاهش تقاضای سرمایه گذاری برای طلا می شود، زیرا هزینه فرصت مرتبط با نگهداری آن را افزایش می دهد.

سرخط خبرهای طلا

فیلیپ جفرسون، نایب رئیس فدرال رزرو، از حفظ نرخ بهره در سطح فعلی تا زمانی که نشانه های واضح تری از کاهش تورم وجود داشته باشد، حمایت کرد و بر تعهد خود به جستجوی شواهد بیشتر مبنی بر بازگشت تورم به سطح هدف 2 درصد تاکید کرد.

بر اساس نظرسنجی رویترز، 70 اقتصاددان از 108 اقتصاددان پیش‌بینی می‌کنند که فدرال رزرو در سپتامبر نرخ وجوه فدرال رزرو را 25 واحد پایه (bps) کاهش خواهد داد، در حالی که 65 از 108 اقتصاددان پیش‌بینی می‌کنند که نرخ بهره در سال 2024 50 واحد کاهش یابد.

روز دوشنبه، سربازان اسرائیلی برای گرفتن اراضی از دست حماس به سمت مرزهای شمالی غزه پیشروی کردند و تانک ها و نیروها نیز به سمت رفح حرکت کردند و ساکنان فلسطینی را مجبور به تخلیه کردند.

پیش‌بینی می‌شود که شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) در ماه آوریل نسبت به سال گذشته 2.2 درصد افزایش یابد، در حالی که انتظار می‌رود شاخص اصلی قیمت تولیدکننده (PPI) در طول مدت مشابه سالانه 2.4 درصد افزایش یابد.

پیش‌بینی می‌شود در آوریل، تورم شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا (CPI) نسبت به 3.5 درصد قبلی به 3.4 درصد کاهش یابد و تورم اصلی CPI از 3.8 درصد در ماه مارس به 3.6 درصد در سال کاهش یابد.

بررسی فنی طلا

قیمت طلا امروز روند صعودی را طی می کند. XAU/USD همچنان بالاتر از میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) در نمودار چهار ساعته باقی مانده است. سیر صعودی بیشتر توسط شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI)، که در حال حاضر در 52.70 است، پشتیبانی می شود، که نشان دهنده احتمال قوی است که سطح حمایت دست نخورده باقی بماند.

مقاومت فوری در بالاترین قیمت 2378 دلار در 10 می مشاهده شد و به دنبال آن سودهای بالقوه به سمت سطح قابل توجه روانی 2400 دلار مشاهده شد. شکست موفقیت‌آمیز بالاتر از این سطح می‌تواند باعث صعود به بالاترین سطح تاریخ نزدیک به 2432 دلار شود، با پتانسیل صعودی بیشتر تا مرز 2500 دلار.

برعکس، حمایت حیاتی در محدوده 2325 تا 2340 دلار پیش بینی می شود، جایی که سطح مقاومت تبدیل به حمایت و EMA 100 دوره همگرا می شوند. شکستن زیر این سطح، پایین‌ترین قیمت 2 می را در 2281 دلار نشان می‌دهد که نشان‌دهنده یک حرکت نزولی بالقوه است.

سیگنال های طلا – نمودار روزانه

سیگنال های طلا - نمودار روزانه سه شنبه 25 اردیبهشت 1403
سیگنال های طلا – نمودار روزانه سه شنبه 25 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس