گزارش طلا – قیمت طلا در حدود 2300 دلار ثابت شده زیرا معامله گران منتظر گزارش NFP ایالات متحده هستند

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) با نزدیک شدن به جلسه اروپا در روز جمعه افزایش یافت، اگرچه بدون حرکت صعودی قوی، در محدوده شناخته شده ای که از ابتدای هفته ایجاد شده بود باقی مانده است. علیرغم اتخاذ موضع ملایم فدرال رزرو در روز چهارشنبه، سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که بانک مرکزی احتمالاً کاهش نرخ بهره را در سپتامبر یا سه ماهه چهارم آغاز خواهد کرد. این احساسات، همراه با احساسات مثبت کلی بازار، مانع جذابیت طلا به عنوان یک دارایی امن شده است.

در همین حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره را رد کرد که باعث شد دلار آمریکا (USD) برای سومین روز متوالی کاهش یابد و مقداری حمایت برای قیمت طلا پیدا شود. علاوه بر این، معامله گران منتظر انتشار داده های مورد انتظار اشتغال ماهانه ایالات متحده در تقویم اقتصادی هستند تا سرنخ هایی در مورد مسیر کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در آینده پیش از موضع گیری در مورد حرکت جهت دار بعدی طلا به دست آورند. با این وجود، به نظر می رسد XAU/USD برای دومین هفته متوالی زیان را ثبت کند.

سرخط خبرهای طلا

انتظار از فدرال رزرو برای حفظ نرخ‌های بهره بالاتر برای یک دوره طولانی، همراه با جو مثبت بازار، عوامل مهمی هستند که تقاضا برای قیمت طلای امن را کاهش می‌دهند.

اعلامیه فدرال رزرو در روز چهارشنبه حاکی از کاهش احتمالی نرخ بهره در آینده بود، اما بر رویکرد محتاطانه نسبت به آغاز هرگونه کاهش به دلیل کاهش روند کاهش تورم در ماه‌های اخیر تاکید کرد.

موضع ملایم تر فدرال رزرو به ضعف گسترده دلار آمریکا کمک کرده است، که به نوبه خود خطر نزولی XAU/USD را کاهش می دهد و معامله گران را وادار می کند تا قبل از شرط بندی بر روی کاهش قابل توجه، محتاطانه عمل کنند.

علاوه بر این، معامله گران احتمالا منتظر انتشار گزارش استخدام ماهانه ایالات متحده یا گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) هستند که پیش بینی می شود در آوریل 243000 شغل جدید افزایش یابد.

در همین حال، انتظارات حاکی از آن است که نرخ بیکاری روی 3.8 درصد ثابت خواهد ماند، در حالی که پیش بینی می شود میانگین درآمد ساعتی از 4.1 درصد در ماه مارس اندکی به 4.0 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یابد.

داده‌های شغلی محوری می‌تواند بر احساسات بازار در رابطه با حرکت‌های سیاست آتی فدرال رزرو تأثیر بگذارد و در نتیجه بر مسیر دلار آمریکا تأثیر بگذارد و شتاب قابل‌توجهی برای طلا، علی‌رغم ماهیت غیر بازدهی آن، ایجاد کند.

بررسی فنی XAU/USD

از نقطه نظر فنی، روند مشاهده شده از ابتدای هفته جاری، یک الگوی مستطیلی در نمودارهای کوتاه مدت ایجاد کرده است که نشان دهنده مرحله تثبیت است. علاوه بر این، نوسانگرهای خنثی در نمودار روزانه به معامله گران تهاجمی احتیاط می کنند و جهت کوتاه مدت قیمت طلا را تأیید می کنند.

بنابراین، هر کاهش بیشتر زیر سطح 2300 دلار احتمالاً حمایت قابل توجهی در محدوده 2285-2280 دلار خواهد داشت. شکست قاطع زیر این حمایت می‌تواند نشانه کاهش عمیق‌تر باشد، به طوری که XAU/USD احتمالاً به سمت سطوح حمایت قابل توجه بعدی در نزدیکی 2268-2265 دلار پیش می‌رود و به دنبال آن محدوده 2230-2250 دلار و مانع روانی در 2200 دلار قرار می‌گیرد.

در مقابل، مانع فوری برای طلا در محدوده 2326-2328 دلار قرار دارد و پس از آن منطقه عرضه در 2335 دلار و بالاترین قیمت هفتگی نزدیک به 2346-2347 دلار قرار دارد. پیشرفت پایدار بالاتر از این سطوح، خروج از محدوده معاملاتی کوتاه مدت را تایید می کند و قیمت طلا را به سمت مقاومت 2371 تا 2372 دلار سوق می دهد. پس از آن، شتاب بیشتر می‌تواند قیمت‌ها را به سمت 2400 دلار سوق دهد و به طور بالقوه بالاترین سطح تاریخ در حدود 2431-2432 دلار را که در 12 آوریل به دست آمده بود دوباره آزمایش کند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه یورو به دلار جمعه 14 اردیبهشت 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه یورو به دلار جمعه 14 اردیبهشت 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید