گزارش طلا – قیمت طلا نزدیک به رکورد جدید باقی می ماند، خریدهای افراطی اخیر، احتیاط را به خریداران گوشزد می کند

اونس جهانی طلا XAUUSD

علیرغم تقویت مداوم دلار آمریکا (USD) که از انتظارات فدرال رزرو (Fed) برای به تعویق انداختن کاهش نرخ بهره پشتیبانی می شود، سیر صعودی قیمت طلا دست نخورده باقی می ماند. این نشان می دهد که روند غالب به نفع پیشرفت بیشتر در XAU/USD است. با این حال، بازار باید مراقب شرایط خرید افراطی باشد که در بازه‌های زمانی مختلف مشاهده می‌شود، همراه با عملکرد تثبیت‌کننده بازارهای سهام، که می‌تواند به عنوان یک عامل بازدارنده بر افزایش طلا عمل کند.

سرخط خبرهای طلا

تشدید تنش ها در خاورمیانه، ناشی از پتانسیل واکنش تلافی جویانه ایران پس از حمله اسرائیل به سفارت این کشور در سوریه، قیمت طلا را در روز جمعه به بالاترین حد خود رساند.

شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده، که در روز پنجشنبه پایین‌تر از حد انتظار بود، خوش‌بینی را برای کاهش قریب‌الوقوع نرخ بهره توسط فدرال رزرو حفظ می‌کند و باعث افزایش بیشتر به XAU/USD می‌شود.

معامله گران، همانطور که توسط ابزار FedWatch گروه CME نشان داده شده است، اکنون احتمال بیشتری دارند که فدرال رزرو از شروع چرخه کاهش نرخ خود تا جلسه سیاست گذاری سپتامبر خودداری کند، با انتظار برای کاهش کمتر از دو نرخ در سال جاری.

جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، اظهار داشت که کاهش نرخ تورم غیرمنتظره نیست و نشان دهنده عدم نیاز فوری به تغییر سیاست است، اگرچه ممکن است در نهایت کاهش نرخ بهره لازم باشد.

توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، ابراز نگرانی کرد که بانک مرکزی هنوز به اهداف تورمی خود دست نیافته است، چرا که گزارش CPI این هفته نتوانست اعتماد به فشارهای ضدتورمی را تقویت کند.

علیرغم دورنمای تندروانه فدرال رزرو که باعث افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا می شود و دلار آمریکا را در نزدیکی اوج خود از سال تا به امروز حمایت می کند، احساسات صعودی کلی پیرامون XAU/USD تا حد زیادی تحت تأثیر قرار نگرفته است.

مرتبط : شورش آرام طلا – رونمایی از داستانی ناگفته در پشت رکوردهای اخیر قیمت طلا

بررسی فنی XAU/USD

از نقطه نظر فنی، علیرغم حرکت صعودی قوی غالب، احتیاط توصیه می شود زیرا شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه نشان دهنده شرایط خرید بیش از حد است. در حالی که گاوها ممکن است قبل از تعطیلات آخر هفته به سود گرفتن در حدود سطح 2400 دلار فکر کنند، لازم است قبل از متعهد شدن به حرکت های صعودی بیشتر هوشیار باشید.

در صورت رکود اصلاحی، انتظار می‌رود که حمایت اولیه نزدیک به پایین‌ترین سطح آسیایی، در حدود 2370 دلار باشد، با حمایت قابل توجه‌تر احتمالاً در محدوده 2352-2350 دلار. در صورت تداوم فشار فروش، سطح حمایت قابل توجه بعدی نزدیک به 2332 دلار است و به دنبال آن یک کاهش احتمالی به سمت سطح 2300 دلار یا پایین ترین سطح هفتگی خواهد بود.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا جمعه 24 فروردین 1403
تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید