دلار آمریکا پس از گزارش NFP، هفته جدید را با ثبات شروع کرده است

اسکناس 1 دلاری

شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز دوشنبه، در هر دو سشن معاملات آسیایی و اروپایی شروعی مثبت داشت. گرین‌بک دستاوردهایی را که در روز جمعه پس از داده‌های قوی حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده جمع‌آوری کرده بود، حفظ می‌کند، که با رسیدن به 303,000 شغل به جای کاهش پیش‌بینی‌شده به 200,000 از 275,000، فراتر از انتظارات بود. تمرکز معامله گران در این هفته بر این است که آیا اقتصاد ایالات متحده می تواند بدون نیاز به کاهش نرخ از سوی فدرال رزرو ایالات متحده به شکوفایی خود ادامه دهد.

رویداد مهمی که در روز دوشنبه باید رصد شود، حضور نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس در جلسه تاون هال در دانشگاه مونتانا در میسولا است. در حالی که کشکاری، یکی از اعضای بدون رای امسال، به مواضع تندروانه اش شهرت دارد، هر گونه تغییر در اظهارات او به طور بالقوه می تواند انتظارات بازار را در مورد سیاست پولی فدرال رزرو تغییر دهد.

سرخط خبرهای دلار

این دوشنبه، وزارت خزانه داری ایالات متحده قرار است دو حراج انجام دهد: یک اسکناس 3 ماهه و یک اسکناس 6 ماهه که برای حدود ساعت 19:00 بوقت ایران برنامه ریزی شده است.

نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس قرار است در جلسه تاون هال در دانشگاه مونتانا در میسولا سخنرانی کند. انتظار می رود فعالان بازار به هرگونه اظهارات او، احتمالاً حدود ساعت 02:30 باداد فردا به وقت ایران، توجه زیادی داشته باشند.

آغاز هفته شاهد فعالیت نسبتاً ضعیفی است و سهام آسیایی با افزایش اندکی به ویژه در ژاپن و چین که هر کدام بیش از 0.50 درصد افزایش داشته اند، رشد کرده اند. سهام اروپا به دنبال جهت هستند، در حالی که معاملات آتی سهام ایالات متحده در آستانه آغاز زنگ هفته ثابت باقی می مانند.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، انتظارات برای جلسه اول ماه مه فدرال رزرو نشان می دهد که احتمال 98.2٪ بدون تغییر نگه داشتن نرخ وجوه فدرال رزرو، با احتمال 1.8٪ کاهش نرخ وجود دارد.

اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده حدود 4.48 درصد معامله می شود که تنها در یک هفته بیش از 20 واحد افزایش یافته است.

بررسی فنی DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز جمعه پس از عملکرد چشمگیر در گزارش مشاغل ایالات متحده، نوسانات قابل توجهی را تجربه کرد. این موضوع باعث ایجاد سؤالاتی در میان معامله گران در مورد کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا شده است و نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است به این زودی ها محقق نشود. به نظر می رسد به طور فزاینده ای محتمل به نظر می رسد که ژوئن شاهد چنین کاهش هایی نباشد که منجر به قیمت گذاری مجدد احتمالی در اواخر سال 2024 یا حتی 2025 شود. برش می دهد.

DXY با یک سطح مهم در 104.60 روبرو است که چهارشنبه گذشته به نزول رسید اما در روز جمعه بهبود یافت. علاوه بر این، 105.12 به عنوان یک سطح مقاومت کلیدی عمل می کند که شکستن آن در هفته گذشته دشوار بود. فراتر از آن، 105.88 به عنوان نقطه مقاومت نهایی قبل از ورود شاخص قدرت نسبی (RSI) به قلمرو بیش از حد خرید می‌باشد.

سطوح پشتیبانی شامل میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) در 103.81، SMA 100 روزه در 103.43 و SMA 55 روزه در 103.89 است که همه آنها اهمیت خود را چهارشنبه گذشته نشان دادند. انتظار می‌رود که سطح 103.00 در آینده قابل پیش‌بینی بدون چالش باقی بماند و حمایت کافی برای جلوگیری از هر گونه کاهش قابل توجهی وجود داشته باشد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید