شاخص دلار با توجه به رویکرد ملایم فدرال رزرو کاهش یافت و به 104.20 رسید

اسکناس 1 دلاری

شاخص دلار آمریکا (DXY) که قدرت دلار آمریکا (USD) را در برابر شش ارز اصلی اندازه‌گیری می‌کند، برای سومین روز متوالی در محدوده منفی باقی می‌ماند و در ساعات معاملاتی روز پنجشنبه آسیا در محدوده 104.20 قرار گرفت. گرین‌بک با چالش‌هایی مواجه شده است که دلیل آن موضع ملایم فدرال رزرو (Fed) در مورد نرخ‌های بهره است.

سرمایه گذاران در ایالات متحده به طور کامل کاهش 25 امتیازی توسط فدرال رزرو در ماه جولای را پیش بینی کرده اند. در روز چهارشنبه، نظرسنجی تغییر اشتغال ADP ایالات متحده نشان داد که بخش خصوصی 184 هزار شغل جدید در ماه مارس اضافه کرد، که از افزایش 155 هزار نفری فوریه پیشی گرفت و توافق بازار 148 هزار نفر را شکست داد و انعطاف پذیری بازار کار را برجسته کرد. در همین حال، PMI خدمات ISM ایالات متحده از 52.6 فوریه به 51.4 کاهش یافت که کمتر از سطح مورد انتظار 52.7 بود.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در اظهارات خود در جمع فارغ التحصیلان کسب و کار استنفورد، تکرار کرد که نرخ بهره سیاستی احتمالاً در چرخه فعلی در اوج خود است. او بر آمادگی فدرال رزرو برای اجرای کاهش نرخ ها تاکید کرد و از رویکردی وابسته به داده ها حمایت کرد.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا نیز از کاهش نرخ بهره در سه ماهه پایانی سال 2024 حمایت کرد. آدریانا کوگلر، یکی از اعضای شورای حکام فدرال رزرو، تاکید کرد که روند تداوم کاهش نرخ تورم مستلزم کاهش نرخ است و انتظار می رود تا پایان سال حداقل سه کاهش توسط بانک مرکزی وجود داشته باشد.

فعالان بازار در تقویم اقتصای، انتشار داده‌های نیروی کار ایالات متحده را دنبال می‌کنند، به طوری که مطالبات اولیه بیکاری برای هفته منتهی به 29 مارس برای پنجشنبه برنامه ریزی شده است، و میانگین درآمد ساعتی و داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه منتشر می‌شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید