اخبار فارکس

گزارش طلا – قیمت طلا به طور پیوسته به رکورد قیمت نزدیک تر می شود

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) برای ششمین روز متوالی در روز سه‌شنبه، همچنان به جذب خریداران ادامه می دهد و به اوج بی‌سابقه خود که دیروز رسیده بود نزدیک‌تر شد. تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر حمله اسرائیل به ساختمانی در مجاورت سفارت ایران در پایتخت سوریه تشدید شد. این موضوع، همراه با عدم اطمینان در مورد کاهش بالقوه نرخ بهره فدرال رزرو برای سال، احساسات ریسک جهانی را کاهش داد و تقاضا برای این فلز گرانبهای امن را تقویت کرد.

علاوه بر این، انتشار داده های مثبت تولید ایالات متحده در روز دوشنبه، سرمایه گذاران را بر آن داشت تا انتظارات خود را برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ژوئن کاهش دهند. در نتیجه، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده بالا ماند و شاخص دلار آمریکا (DXY) را به بالاترین سطح خود از 14 فوریه رسید. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران ممکن است منتظر دوره‌ای از تثبیت کوتاه‌مدت باشند، به‌ویژه با توجه به شرایط خرید افراطی مشهود در نمودار روزانه. یک رویکرد محتاطانه پیش از انتشار داده‌های اقتصاد کلان ایالات متحده و سخنرانی‌های چندین عضو با نفوذ کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) پیشنهاد می شود.

سرخط خبرهای طلا

بخش تولید ایالات متحده، همانطور که توسط موسسه مدیریت عرضه گزارش شده است، در ماه مارس رشد نشان داد و تغییر قابل توجهی را پس از 16 ماه متوالی انقباض نشان داد. این رشد غیرمنتظره سرمایه گذاران را بر آن داشت تا در انتظارات خود برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه ژوئن تجدید نظر کنند که منجر به افزایش بازده اوراق قرضه دو ساله و 10 ساله دولت ایالات متحده به بالاترین سطح دو هفته ای شد. در نتیجه، تقویت دلار آمریکا بر قیمت طلا فشار وارد کرد.

همزمان، نگرانی‌ها از تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، همراه با حملات هوایی اسرائیل که ضمیمه کنسولی سفارت ایران در سوریه را تخریب کرد و منجر به تلفات جانی از جمله یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران شد، اشتهای سرمایه‌گذاران را برای داشتن دارایی‌های پرمخاطره‌تر کاهش داد. این عدم قطعیت ژئوپلیتیکی تقاضا برای جفت امن XAU/USD را تقویت کرد.

علاوه بر این، انتشار شاخص قیمت PCE ایالات متحده در جمعه گذشته، افزایش ملایمی در تورم در ماه فوریه را نشان داد و امیدها برای کاهش بالقوه نرخ بهره فدرال رزرو را حفظ کرد. این انتظار باید به محدود کردن فشار نزولی بر طلا، علیرغم عدم بازدهی آن کمک کند.

تقویم اقتصادی روز سه شنبه در ایالات متحده شامل انتشار داده های JOLTS Job Openings و سفارشات کارخانجات، و همچنین سخنرانی چندین عضو بانفوذ FOMC است. این رویدادها احتمالاً بر تقاضا برای دلار آمریکا تأثیر می گذارد و جهت تازه ای را برای بازارها فراهم می کند.

بررسی فنی XAU/USD

با نگاهی به جنبه فنی، شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه شرایط خرید بیش از حد را نشان می دهد، که نشان می دهد ممکن است عاقلانه باشد که پیش از حرکت صعودی بعدی، مقداری تثبیت کوتاه مدت یا عقب نشینی جزئی پیش بینی شود. با این حال، اگر کاهش اصلاحی رخ دهد، احتمالاً حمایت قابل توجهی در منطقه 2223 دلاری ظاهر خواهد شد که قبلاً یک رکورد بالا بود و احتمالاً خریداران جدید را جذب می کند. این سطح حمایت باید به جلوگیری از نزول قابل توجه، به ویژه در حدود 2200 دلار، که اکنون نقطه محوری بسیار مهمی برای قیمت طلا است، کمک کند. نقض آشکار زیر این سطح می تواند باعث فروش فنی شود و به طور بالقوه منجر به زیان بیشتر شود.

برعکس، منطقه حدود 2265 تا 2266 دلار که نشان دهنده رکورد اخیر در روز دوشنبه است، در حال حاضر به عنوان یک مقاومت فوری برای قیمت طلا عمل می کند. اگر قدرت پایداری فراتر از این سطح وجود داشته باشد، می‌تواند راه را برای XAU/USD هموار کند تا حرکت صعودی خود را به سمت سد روانی 2300 دلاری گسترش دهد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا سه شنبه 14 فروردین 1403
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا سه شنبه 14 فروردین 1403
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس