دلار آمریکا پس از افت کوچک در سرفصل PCE کمی عقب نشینی کرد

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) حتی در این جمعه نیز فعال باقی مانده است. علیرغم اینکه جمعه خوب است، که به عنوان تعطیلات بانکی با کاهش فعالیت در بازارهای تجاری اروپا و ایالات متحده برگزار می شود، گرین بک همچنان به دستاوردهای اخیر خود ادامه می دهد. هیچ نوسان قابل توجهی امروز مشاهده نشد , شاخص دلار آمریکا (DXY) موقعیت نسبتاً ثابتی را حفظ کرد.

یک نقطه کانونی کلیدی انتشار داده‌های مهم امروز است، به ویژه معیار مورد علاقه فدرال رزرو ایالات متحده برای تورم: شاخص قیمت هزینه مصرف شخصی (PCE). ارقام تا حد زیادی در محدوده پارامترهای پیش بینی شده قرار گرفتند، با یک انحراف حاشیه ای در میران PCE سرفصل ماهانه، که تنها 0.01 درصد کمتر از برآوردها بود. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده قرار است امروز سخنرانی کند و گمانه زنی هایی درباره غافلگیری احتمالی در اظهارات او وجود دارد.

سرخط خبرهای دلار

انتشار داده‌های مهم در تقویم اقتصادی امروز شامل هزینه‌های مصرف شخصی برای ماه فوریه بود:

  • PCE سرفصل ماهانه از 0.4٪ به 0.3٪ کاهش یافته است.
  • PCE سرفصل سالانه از 2.4% به 2.5% افزایش یافته است.
  • PCE هسته ماهانه از 0.5٪ به 0.3٪ کاهش یافت.
  • شاخص سالانه اصلی PCE از 2.9٪ به 2.8٪ کاهش یافت.

علاوه بر این، تراز تجاری ایالات متحده در ماه فوریه به -91.8 میلیارد دلار رسید، در حالی که در ژانویه -90.5 میلیارد دلار بود. درآمد شخصی از 1% به 0.3% کاهش یافت در حالی که هزینه شخصی از 0.2% به 0.8% افزایش یافت. داده‌های موجودی‌های عمده فروشی حاکی از کاهش 0.3 درصدی در ژانویه و به دنبال آن افزایش 0.5 درصدی در فوریه است.

در ساعت 18:45 به وقت ایران، مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، کنفرانس اقتصاد کلان و سیاست پولی بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو را افتتاح خواهد کرد، با بیانیه رئیس فدرال رزرو، جروم پاول که انتظار می رود در حدود ساعت 19:00 به وقت ایران باشد.

بازارهای سهام در روز جمعه به دلیل بسته بوددن بازارهای اروپا و ایالات متحده غیرفعال است.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، انتظارات برای نشست اول ماه مه فدرال رزرو برای ثابت ماندن نرخ وجوه فدرال رزرو 95.8 درصد است و تنها احتمال کاهش نرخ 4.2 درصد وجود دارد. اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده حدود 4.20 درصد معامله می شود که اندکی نسبت به 4.18 درصد اوایل هفته جاری افزایش یافته است.

بررسی فنی DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) به سمت اوج بالقوه جدید در ماه مارس در حال حرکت است و در حال حاضر درست زیر 104.72 شناور است. شتاب صعودی برای گرین بک تقویت شده است، که در روند پیروزی های چهار روزه آن مشهود است.

پس از عبور شاخص دلار از سطح مهم 104.60 که اوج صعود هفته گذشته بود، اکنون توجه به غلبه بر 104.96 معطوف شده تا آستانه 105.00 را به چالش بکشد. فراتر از آن، مانع بعدی در 105.12 نهفته است، قبل از اینکه شاخص قدرت نسبی (RSI) وارد قلمروی بیش از حد خرید شود.

علیرغم حمایت بالقوه از سوی میانگین متحرک های کلیدی، مانند میانگین متحرک 200 روزه (SMA) در 103.75، SMA 100 روزه در 103.48، و SMA 55 روزه در 103.72، همچنان آنها آزمایش نشده اند. به نظر می رسد که سطح 103.00 در حال حاضر بدون چالش باقی بماند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید