اخبار فارکس

گزارش دلار – کاهش دلار آمریکا پس از گزارش شاخص کالاهای بادوام متوقف شد

اسکناس 1 دلاری

شاخص دلار آمریکا (DXY) برای دومین روز متوالی در روز سه‌شنبه تضعیف شد، اگرچه پس از گزارش داده‌های قوی‌تر از حد انتظار کالاهای بادوام کمی زیان‌های روزانه کاهش یافت. بازارها مشتاقانه منتظر شاخص های اقتصادی بیشتر هستند، به ویژه پس از اظهارات متناقض اعضای فدرال رزرو ایالات متحده در مورد کاهش نرخ بهره. برخی از اعضا از سه کاهش در طی امسال حمایت می کنند، در حالی که برخی دیگر تنها یک کاهش را پیشنهاد می کنند که منجر به عدم اطمینان و به طور بالقوه تضعیف اعتبار فدرال رزرو می شود. این ابهام می تواند منجر به حرکت های نوسانی برای دلار شود زیرا بازارها موضع کلی بانک مرکزی را زیر سوال می برند.

گزارش سفارشات کالاهای بادوام باعث تغییر در احساسات برای روز سه شنبه شده است، اما توجه همچنان بر اعتماد مصرف کننده و نظرسنجی تولیدی فدرال رزرو ریچموند متمرکز است. معامله گران به دنبال تایید موضع فدرال رزرو در مورد کاهش نرخ بهره و سلامت کلی اقتصاد ایالات متحده هستند و هدف آن اتخاذ تصمیمات تجاری آگاهانه بر اساس این اطلاعات است.

اخبار دلار

روسیه آمریکا، بریتانیا و اوکراین را به سازماندهی حمله تروریستی به سالن کنسرت مسکو متهم کرده است.

بانک خلق چین (PBoC) برای دومین روز متوالی رنمینبی چین را در برابر دلار آمریکا به طور قابل توجهی تقویت کرد که منجر به کاهش نرخ ارز USD/CNY شد.

اطلاعات سفارشات کالاهای بادوام در ماه فوریه منتشر شد:

  • عنوان سفارش کالاهای بادوام از -6.9٪ به 1.4٪ افزایش یافت که از پیش بینی 1.3٪ فراتر رفت.
  • سفارشات کالاهای بادوام به استثنای حمل و نقل از -0.3٪ به 0.5٪ افزایش یافته است.

شاخص قیمت مسکن برای ژانویه در ساعت 16:30 به وقت ایران منتشر خواهد شد. در ماه دسامبر، قیمت مسکن 0.1 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت.

Consumer Confidence ایالات متحده برای ماه مارس در ساعت 17:30 به وقت ایران در کنار شاخص تولید فدرال رزرو ریچموند برای ماه مارس منتشر می شود. شاخص قبلی تولید فدرال رزرو ریچموند در -5 بود که نشان دهنده انقباض است.

سهام در اروپا و ایالات متحده در آستانه زنگ افتتاحیه ایالات متحده با رشدی نزدیک به 0.50 درصد در هر سه شاخص ایالات متحده افزایش نشان می دهد.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، انتظارات برای جلسه اول ماه مه فدرال رزرو نشان می دهد که احتمال 92 درصد ثابت نگه داشتن نرخ وجوه فدرال رزرو، با احتمال 8 درصد کاهش نرخ، وجود دارد.

اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده حدود 4.26 درصد معامله می شود که نزدیک به بالاترین سطح هفته است.

بررسی فنی شاخص دلار

شاخص دلار آمریکا (DXY) که گرینبک را در برابر سبدی از ارزها اندازه گیری می کند، اندکی ملایم تر معامله می شود و به مرز 104.00 نزدیک می شود. این تضعیف دلار نشان‌دهنده تلاش‌های سرمایه‌گذاران برای یافتن تعادلی بین موضع بد فدرال رزرو و چالش‌های ناشی از شرایط بازار است. این احتمال وجود دارد که سناریوی واقعی در جایی بین این افراط‌ها قرار گیرد و به طور بالقوه منجر به عقب‌نشینی ملایم در DXY، با شکست احتمالی زیر سطح 104.00 تا پایان هفته شود.

DXY در حال حاضر به سطح قابل توجهی در حدود 104.60 چشم دوخته است، جایی که رالی هفته گذشته به اوج خود رسید. فراتر از این نقطه، سطح قابل توجه بعدی در 104.96، پس از آن قله فوریه در 104.97 و سپس منطقه 105.00 با مقاومت اولیه در 105.12 قرار دارد.

در جهت نزولی، حمایت سطح میانگین متحرک 200 روزه (SMA) در 103.73، SMA 100 روزه در 103.49 و SMA 55 روزه در 103.64 پیش بینی می شود. همچنین سطح مهم روانشناختی 103.00 نیز ئس از این سطوح واقع شده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس