گزارش امروز دلار – شاخص دلار برای سومین افزایش متوالی در این هفته آماده است

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) این هفته از گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده قدرت گرفت و سلطه خود را در بازار فارکس حفظ کرد. داده های CPI ابهاماتی را در مورد زمان کاهش احتمالی نرخ بهره توسط فدرال رزرو (Fed) ایجاد کرده است. در حالی که گرین‌بک در ابتدا پس از انتشار CPI افزایش زیادی یافت، ولی نیمی از آن را در روز سه‌شنبه پس از افزایش بازار سهام ایالات متحده از دست داد. در روز چهارشنبه، شاخص دلار آمریکا DXY انعطاف‌پذیر باقی مانده است و به نظر می‌رسد در آستانه بسته شدن بالای 103.00 باشد و احتمالا تحول غیرمنتظره ای در طول سشن ایالات متحده وجود نخواهد داشت.

در بخش گزارش های کلان، تقویم اقتصادی امروز نسبتاً سبک است و هیچ گزارش قابل توجهی برنامه ریزی نشده است. در عرصه سیاسی، شایان ذکر است که انتخابات مقدماتی که روز سه‌شنبه برگزار شد، آرای کافی را برای جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی ایالات متحده و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده به دست آورد. این امر زمینه را برای یک رویارویی مجدد در 5 نوامبر فراهم می کند که یادآور جدال آنها در چهار سال پیش است.

سرخط خبرهای دلار

در آخرین تحولات، جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، روز سه‌شنبه آرای کافی را برای احراز نامزدی خود برای احزاب مربوطه به دست آوردند و زمینه را برای انتخابات ریاست‌جمهوری که قرار است در پنجم نوامبر برگزار شود، فراهم کردند.

روبرت هولزمن، رئیس بانک مرکزی اتریش، روز سه‌شنبه ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت که اگر بانک مرکزی اروپا (ECB) نرخ‌های بهره را پیش از فدرال رزرو (Fed) کاهش دهد، می‌تواند خطر قابل‌توجهی از کاهش ارزش بیش از حد یورو را به همراه داشته باشد و به طور بالقوه تورم دوباره شعله‌ور شود.

خزانه داری ایالات متحده قرار است حراج اوراق قرضه 30 ساله را در ساعت 20:30 به وقت ایران برگزار کند.

بازار سهام در حال حاضر به سمت پایین معامله می شوند و شاخص های آسیایی علیرغم بسته شدن مثبت در سشن آسیایی در حال حاضر با کاهش روبرو هستند. اروپا تنها منطقه ای است که در تابلو سود نشان می دهد، هم داکس آلمان و هم استوکس 50 اروپا افزایش ملایمی را تجربه می کنند.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، انتظارات برای عدم تغییر نرخ بهره فدرال رزرو در جلسه 20 مارس 99٪ است در حالی که احتمال کاهش نرخ بهره 1٪ است. اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده حدود 4.15 درصد معامله می شود که نشان دهنده افزایش گسترده در هفته است.

بررسی فنی DXY

علیرغم اینکه شاخص دلار آمریکا (DXY) به طور بالقوه سومین روز متوالی را در قلمرو مثبت نشان می دهد، معامله گران با توجه به تأثیر محدود داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) بر DXY، اشتیاق کمتری نسبت به ادامه این روند دارند.

در جهت صعودی، مقاومت اولیه در 103.34 است که نشان دهنده SMA 55 روزه است و پس از آن SMA 200 روزه نزدیک به 103.71 قرار دارد. همچنین SMA 100 روزه نیز در همین نزدیکی یعنی 103.72 ظاهر می شود و یک سطح مقاومت قوی در آن منطقه ایجاد می کند. بسته به کاتالیزوری که DXY را بالاتر می برد، 104.96 به عنوان یک سطح بسیار مهم در صعود است.

پس از گزارشCPI، شاخص دلار DXY نتوانست SMA 55 روزه را آزمایش یا به چالش بکشد، که نشان می دهد احتمال کاهش بیشتر وجود دارد. سطح پشتیبانی بعدی در 102.00 است که دارای اهمیت محوری است. شکست زیر این سطح می‌تواند راه را برای یک پا پایین‌تر به سمت 100.61، پایین‌ترین سطح مشاهده شده در سال 2023 باز کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید