گزارش امروز طلا – اونس جهانی طلا در ناحیه خرید افراطی

اونس جهانی طلا XAUUSD

روز دوشنبه، قیمت طلا نزدیک به بالاترین حد خود باقی ماند و در حدود 2184 دلار در هر اونس تروی قرار گرفت. این فلز گرانبها در روز جمعه با کاهش ارزش دلار آمریکا به دنبال انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) به 2195.22 دلار رسید. گزارش NFP حاکی از ایجاد شغل قوی در کنار نرخ بالاتر بیکاری، با افزایش دستمزدها کمتر از حد انتظار است که نشان دهنده کاهش فشار قیمت ها است. این امر تعهد فدرال رزرو به عادی سازی سیاست پولی را تایید کرد.

علیرغم افزایش ارزش دلار آمریکا با افتتاح وال استریت در روز دوشنبه، XAU/USD به رشد خود ادامه می دهد. تغییر در احساسات بازار توسط نظرسنجی فوریه از انتظارات مصرف کنندگان از فدرال رزرو نیویورک انجام شد که نشان می دهد انتظارات مصرف کنندگان از افزایش تورم 2.7 درصد در دوره سه ساله و تا 2.9 درصد در چشم انداز پنج ساله افزایش یافته است.

احتیاط سرمایه گذاران قبل از انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در روز سه شنبه حاکم است. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که CPI سالانه 3.1% برای فوریه، مطابق با رقم ژانویه است، در حالی که انتظار می‌رود شاخص اصلی به 3.7% از 3.9% قبلی کاهش یابد.

بررسی فنی XAUUSD

جفت XAU/USD در نمودار روزانه در حال افزایش اندکی است و نشانه هایی از کاهش حرکت صعودی پس از 9 روز متوالی پیشرفت را نشان می دهد. علیرغم خرید افراطی، هیچ نشانه روشنی از برداشت سود وجود ندارد، که نشان دهنده یک مرحله تثبیت کننده بالقوه به جای یک کاهش اصلاحی است. شاخص‌های فنی ضعیف شده‌اند اما در سطوح شدید باقی می‌مانند، به طوری که XAU/USD بیش از 100 دلار بالاتر از میانگین متحرک ساده 20 صعودی (SMA) قرار دارد، در حالی که میانگین‌های متحرک طولانی‌تر یک مسیر صعودی را پایین‌تر حفظ می‌کنند.

در کوتاه مدت، نمودار 4 ساعته XAU/USD که در حدود 2180 دلار در نوسان است، سوگیری جهتی واضحی ندارد. با این حال، شاخص های فنی کمی به سمت جنوب چرخیده اند و شیب های رو به پایین را در سطوح مثبت نشان می دهند. در حالی که کاهش اصلاحی به سمت $2,140/$2,150 محتمل به نظر می رسد، در حال حاضر کاهش تندتر در تصویر دیده نمی شود.

  • سطوح پشتیبانی: 2174.60 دلار، 2166.10 دلار، 2145.60 دلار
  • سطوح مقاومت: 2,189.00 دلار, 2,200.00 دلار, 2,215.00 دلار

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

گزارش امروز طلا - اونس جهانی طلا در ناحیه خرید افراطی
سیگنالهای تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا ۲۱ اسفند
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید