رویدادهای مهم اقتصادی هفته آینده برای بازار فارکس

اقتصاد جهانی

در هفته آینده، داده های مختلف ایالات متحده، مانند گزارش CPI، فروش خرده فروشی و تولید صنعتی در تقویم اقتصادی منتشر خواهند شد. با این حال، این گزارش ها کمترین تأثیر را بر تصمیم گیری فدرال رزرو خواهد گذاشت. در منطقه یورو، گزارش ها ممکن است نشان دهنده ضعف در داده های تولید صنعتی باشد. در همین حال، بانک انگلستان به دقت رشد دستمزدها را در بریتانیا زیر نظر خواهد داشت.

هفته گذشته پاول بر بازار تاثیر گذاشت

شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در کنگره، علیرغم شاخص های اقتصادی قوی، آنچنان که پیش بینی می شد، تندروانه نبود. پاول پیشنهاد کرد که آنها در حال نزدیک شدن به اعتماد به نفس برای کاهش محدودیت سیاست پولی هستند. اگرچه داده‌های این هفته شامل CPI، خرده‌فروشی و تولید صنعتی می‌شود، اما بعید است که باعث تغییر در سیاست‌ها شود. تورم اصلی همچنان بالاست و 0.4 درصد نسبت به ماه گذشته افزایش یافته است. انتظار می رود خرده فروشی با حمایت از فروش خودروهای شرکتی و قیمت های بالاتر بنزین بهبود یابد. تولید صنعتی ممکن است کاهش یابد که منعکس کننده انقباض طولانی مدت در شاخص تولید ISM است. در حالی که فدرال رزرو حرکت به سمت یک سیاست خنثی‌تر را در نظر می‌گیرد، انتظار نمی‌رود که داده‌های آتی باعث تغییر فوری شود وماه ژوئن همچنان برای کاهش بالقوه نرخ بهره مطلوب است.

منطقه یورو

منطقه یورو، این هفته داده های محدودی با تمرکز بر تولید صنعتی ارائه می دهد. این گزارش در ماه دسامبر شاهد افزایش قابل توجهی بود که یک سال کاهش را از بین برد که عمدتاً به ارقام نوسان تولید ایرلند تحت تأثیر قراردادهای تولید و برون سپاری نسبت داده می شد. در حالی که سایر کشورها به طور متوسط افزایش متوسطی را تجربه کردند، سؤال اصلی این است که آیا این افزایش یک بار اتفاق افتاده است یا نشان دهنده یک تغییر ساختاری است. نظرسنجی ها به سمت فرضیه اولی گرایش دارند، زیرا تولیدکنندگان نسبت به تولید و سفارشات بدبین هستند. اگر ژانویه قدرت بازار را تأیید کند، می تواند بر رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول تأثیر مثبت بگذارد.

بانک مرکزی انگلیس از نزدیک ارقام رشد دستمزدها را در هفته آینده، به ویژه در بخش خصوصی، زیر نظر دارد، زیرا به زمان بندی اولین کاهش نرخ خود فکر می کند. در کنار تورم خدمات، رشد دستمزد عاملی حیاتی در این تصمیم است و اگرچه داده های رسمی بهبود را نشان می دهد، اما این روند تدریجی است. بانک به یک تغییر مثبت اشاره می کند زیرا انتظارات رشد دستمزد در نظرسنجی CFO به زیر 5٪ کاهش یافته است و همچنان پیشرفت بیشتری مورد نظر است، به ویژه با افزایش قابل توجه دستمزد ملی در آوریل. BoE ممکن است منتظر داده های CPI در ماه های آوریل و مه باشد، با توجه به افزایش قیمت سالانه مرتبط با شاخص ها در بخش خدمات، آگوست زمانی قابل قبول برای کاهش نرخ به نظر می رسد. انتظار می‌رود ارقام تولید ناخالص داخلی ماهانه در ژانویه بهبود یابد، که تا حدی به بهبود ارقام خرده‌فروشی در ابتدای سال مرتبط است، که به تولید ناخالص داخلی مثبت سه‌ماهه اول کمک می‌کند، که نشان‌دهنده پایان رکود فنی خفیف برای بریتانیا است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید