قیمت نفت برنت بالای 82 دلار تثبیت شده و در مسیر ثبت دومین هفته متوالی رشد قرار دارد

TJS BP oil and gas

نفت خام برنت در جلسه آسیایی روز جمعه مورد توجه خریداران قرار گرفت و حمایت نزدیک به میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) را پیدا کرد. در حال حاضر، این کالا اندکی بالاتر از سطح 82.28 دلار در هر بشکه معامله می‌شود، اما همچنان پایین‌تر از اوج یک ماهه ثبت شده در روز چهارشنبه است و به روند زیان دو روزه پایان می‌دهد.

انتظار می رود کاهش تورم ایالات متحده به فدرال رزرو (Fed) اجازه دهد تا فدرال رزرو کاهش نرخ بهره را در ماه ژوئن آغاز کند. این حرکت احتمالاً تقاضای سوخت را در بزرگترین مصرف کننده نفت در جهان تحریک می کند. همراه با کاهش اندک دلار آمریکا (USD) که معمولاً به نفع کالاهای دلاری است، این عاملی مثبت برای بازار نفت فراهم می کند. با این حال، ادامه کاهش تولید اوپک پلاس تا پایان سه ماهه دوم سال 2024 نشان دهنده چشم انداز نرم تر تقاضا است. علاوه بر این، وجود شاخص هایی که حاکی از افزایش عرضه است، مانع از هرگونه حرکت صعودی قابل توجه در قیمت نفت خام می شود.

قابل ذکر است که تولید بی سابقه ایالات متحده و افزایش تولید اوپک نشان می دهد که بازارهای جهانی نفت ممکن است آنطور که ابتدا تصور می شد محدود نباشند. علاوه بر این، رکود اقتصادی در ژاپن و بریتانیا، در کنار پیش‌بینی اقتصادی تیره‌تر برای منطقه یورو، نشان‌دهنده چشم‌انداز ضعیف برای تقاضای نفت خام است. این پس‌زمینه اقتصادی محتاطانه ممکن است معامله‌گران را از اتخاذ مواضع صعودی تهاجمی نسبت به قیمت‌های نفت خام منصرف کند و به عنوان سقفی برای سودهای بالقوه عمل کند. با این وجود، این هفته نفت خام احتمالا افزایش هفتگی قابل توجهی را ثبت می کند تا سومین هفته مثبت در چهار هفته اخیر را به خود اختصاص دهد.

با بررسی جنبه فنی، شکست اخیر بالای SMA حیاتی 200 روزه نشان دهنده ترجیح معاملات صعودی است. با این حال، به دلیل عدم توانایی مکرر این کالا در حفظ سطوح بالای 79.00 دلار در هر بشکه، احتیاط توصیه می شود. این احتیاط بیشتر توسط سیگنال های ترکیبی از نوسانگرها در نمودار روزانه تاکید می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید