کاهش شاخص دلار آمریکا به زیر 104.00 و تمرکز معامله گران بر گزارش امروز PCE ایالات متحده

اسکناس 1 دلاری

شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از عقب نشینی از قله هفتگی 104.25 در اوایل سشن معاملاتی اروپا در روز پنجشنبه، به 103.85 سقوط کرد. توجه بازار اکنون بر شاخص اصلی هزینه های مصرف شخصی ایالات متحده (Core PCE) برای ژانویه متمرکز شده است که برای اواخر امروز برنامه ریزی شده است، با این انتظار که ممکن است بینشی از مسیر تورم در ایالات متحده ارائه دهد و به طور بالقوه باعث نوسانات بازار شود.

روز چهارشنبه، داده های دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) نشان داد که تولید ناخالص داخلی (GDP) این کشور برای سه ماهه چهارم (سه ماهه چهارم) با نرخ سالانه 3.2 درصد رشد کرده است. این رقم کمتر از انتظارات بازار و 3.3 درصد قبلی بود.

در هفته های اخیر، چندین عضو فدرال رزرو نیاز به شواهد اضافی در مورد تورم را قبل از بررسی تغییر در سیاست پولی ابراز کرده اند. جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک خاطرنشان کرد که در حالی که فدرال رزرو هنوز به هدف تورم 2 درصدی خود فاصله دارد، احتمال کاهش نرخ بهره در سال جاری مشروط به داده های دریافتی آتی است. بومن، رئیس فدرال رزرو خاطرنشان کرد که اگرچه انتظار می‌رود تورم کاهش یابد، نرخ‌ها در سطوح فعلی حفظ خواهند شد و هنوز زمان آن نرسیده است که به کاهش نرخ‌ها فکر کنیم.

افزایش غیرمنتظره داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) انتظار سرمایه‌گذاران را به تعویق انداخته است. در حال حاضر، بازارها در مجموع 80 واحد پایه (bps) کاهش نرخ را برای سال در نظر گرفته اند که از 175 واحد پیش بینی شده در اواسط ژانویه کاهش یافته است.

بعداً امروز، معامله‌گران به شدت داده‌های شاخص هزینه‌های مصرف شخصی اصلی ایالات متحده (Core PCE) برای ژانویه را دنبال خواهند کرد که پیش‌بینی می‌شود نسبت به 2.9 درصد قبلی به 2.8 درصد کاهش یابد. علاوه بر این، سایر شاخص‌های اقتصادی مانند درآمد شخصی ایالات متحده، هزینه‌های شخصی، فروش خانه معلق، و ادعاهای هفتگی اولیه بیکاری نیز برای انتشار در نظر گرفته شده‌اند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید