اخبار فارکس

شاخص دلار آمریکا در حدود 104.00 ثابت شده و منتظر داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده است

اسکناس 1 دلاری

شاخص دلار آمریکا (DXY) همچنان که سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر انتشار داده های تولید ناخالص داخلی (GDP) ایالات متحده برای سه ماهه چهارم هستند، به سطح 104.00 در طول سشن اولیه اروپا در روز چهارشنبه بازگشت. دلار آمریکا (USD) با اظهارات تندروانه اخیر مقامات فدرال رزرو (Fed) حمایت می شود. در حال حاضر DXY با نرخ 103.95 معامله می شود که 0.12 درصد افزایش در روز را نشان می دهد.

در روزهای اخیر، مقامات مختلف فدرال رزرو از رویکردی محتاطانه و تدریجی در مورد نرخ بهره خبر داده اند. پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، بر نیاز به تعدیل نرخ های اندازه گیری شده و آهسته برای به حداقل رساندن ریسک ها و عدم قطعیت ها تاکید کرد. بومن، از اعضای فدرال رزرو اشاره کرد که در حالی که انتظار می‌رود تورم با نرخ‌های بهره فعلی کاهش یابد، اما هنوز زمان بررسی کاهش نرخ نرسیده است. اشمید، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی، با استناد به تورم بالاتر از نرخ هدف، بازارهای کار فشرده و تقاضای قوی، اشاره کرد که هیچ فوریتی برای تعدیل سیاست پولی وجود ندارد.

فدرال رزرو نرخ بهره معیار خود را در بالاترین سطح خود از سال 2001 حفظ کرده است و ترجیح می دهد قبل از بررسی کاهش نرخ، منتظر بماند تا داده های بیشتر از بازگشت تورم به هدف 2 درصدی خود پشتیبانی کند. علیرغم کاهش قابل توجه تورم از اوج تابستان، بازارهای مالی اولین کاهش نرخ را در نشست ژوئن پیش بینی می کنند و برخی در ابتدا انتظار کاهش در اوایل ماه مارس را داشتند.

داده های اخیر اداره آمار ایالات متحده کاهش 6.1 درصدی سفارشات کالاهای بادوام را برای ژانویه نشان می دهد که ضعیف تر از انتظار بازار برای افت 4.5 درصدی است. شاخص اعتماد مصرف کننده ایالات متحده توسط هیئت کنفرانس 106.7، کمتر از اجماع 115.0 گزارش شد.

فعالان بازار اکنون بر روی رویدادهای آتی تقویم اقتصادی متمرکز شده اند، از جمله رقم رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای سه ماهه چهارم، تراز اولیه تجارت کالا، و سخنرانی های Bostic، Collins و Williams فدرال رزرو که برای چهارشنبه برنامه ریزی شده است. شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی اصلی ایالات متحده (PCE) در روز پنجشنبه به دقت رصد می شود و معامله گران بر اساس داده های دریافتی و اظهارات مقامات فدرال رزرو به دنبال فرصت هایی در اطراف شاخص دلار خواهند بود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس