اخبار فارکس

پس از پیشنهاد مقام سابق فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره در ماه مارس، شاخص دلار آمریکا به نزدیک به 104.20 سقوط کرد

اسکناس 1 دلاری

سیر نزولی شاخص دلار آمریکا (DXY) برای چهارمین جلسه متوالی ادامه یافت و در ساعات معاملاتی روز دوشنبه آسیا به حدود 104.20 رسید. علیرغم اینکه دلار آمریکا (USD) از بهبود شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) در ایالات متحده تقویت شد، اما سشن آسیایی را با ضرر به پایان رساند. با پیش بینی حرکت حداقلی در گرین بک پس از تعطیلات بانکی روز رئیس جمهور در امریکا، بازار محتاطانه باقی ماند.

شاخص دلار امریکا DXY با فشار نزولی مواجه شد زیرا بازدهی خزانه داری آمریکا در روز جمعه با نوسانات مواجه شد و روز تحت فشار به پایان رسید. این حرکت تحت تأثیر پیشنهاد جیمز بولارد، مقام سابق فدرال رزرو برای بررسی کاهش نرخ بهره در نشست ماه مارس برای جلوگیری از اثرات نامطلوب بر فعالیت های اقتصادی ناشی از نرخ های بالاتر بود.

احساسات بازار به سمت این باور متمایل است که فدرال رزرو ایالات متحده از کاهش نرخ بهره در ماه مارس و می خودداری خواهد کرد. ابزار CME FedWatch به احتمال تقریبی 52 درصد کاهش نرخ 25 واحد پایه (bps) در ماه ژوئن را نشان می دهد.

شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) رشد سالانه 0.9% را نشان داد که از 0.6% پیش بینی شده و 1.0% پیشی گرفت. علاوه بر این، بهبود ماهانه 0.3٪ بود، در حالی که کاهش قبلی 0.1٪ بود. در ژانویه، شاخص قیمت تولید کننده اصلی ایالات متحده (سالانه) 2.0 درصد افزایش یافت، از 1.6 درصد پیش بینی شده و 1.7 درصد پیش بینی شده فراتر رفت.

در همین حال، داده های ماه به ماه (MoM) افزایش 0.5 درصدی را نشان داد که از افزایش 0.1 درصدی پیش بینی شده نسبت به کاهش قبلی 0.1 درصدی پیشی گرفت. با این حال، شاخص اولیه تمایل مصرف کننده میشیگان نسبت به رقم قبلی 79.0 به 79.6 بهبود یافت که کمتر از رقم 80.0 مورد انتظار بود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس