پس از انتشار داده های شغلی امریکا، طلا قدرت گرفت

اخبار طلا

به دنبال گزارش مشاغل آمریکا کمی ضعیف تر از حد انتظار، قیمت طلا با 0.5 درصد افزایش به 1943.09 دلار در هر اونس رسید. این حرکت تحت تأثیر تغییرات دلار آمریکا و بازده خزانه داری بود.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

وزارت کار ایالات متحده گزارشی از حقوق و دستمزد غیرکشاورزی منتشر کرد که حاکی از افزایش 187000 شغلی است که کمتر از انتظارات اقتصاددانان برای افزایش 200000 شغل است.

گزارش مشاغل بازار را به این حدس و گمان سوق داده است که فدرال رزرو ممکن است کمتر نرخ بهره را افزایش دهد. این گمانه زنی باعث شد بازده اوراق قرضه و دلار آمریکا کاهش یابد و از قیمت طلا حمایت کند.

رابطه دلار و طلا

دلار آمریکا در برابر رقبای خود 0.5 درصد کاهش یافت و طلا را برای دارندگان سایر ارزها جذاب تر و ارزان تر کرد.

طلا به تغییرات در نرخ های بهره ایالات متحده حساس است، زیرا نرخ های بالاتر هزینه فرصت نگهداری دارایی های بدون بازده مانند طلا را افزایش می دهد. داده‌های کمی ضعیف‌تر مشاغل منجر به این گمانه‌زنی شده است که فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره را افزایش ندهد، که تأثیر مثبتی بر قیمت طلا داشت.

چشم انداز بازار

مدیر معاملات فلزات در High Ridge Futures اعتقاد دارد که داده های ضعیف تر از حد انتظار، اگرچه به طور چشمگیری چنین نیست، در صورت کاهش قیمت ها در چند هفته آینده، می تواند به فرصت های خرید طلا منجر شود.

سایر فلزات گرانبها

نقره با 0.4 درصد افزایش به 23.64 دلار در هر اونس رسید، در حالی که پلاتین در 911.18 دلار در هر اونس ثابت ماند. هر دو نقره و پلاتین برای سومین ضرر هفتگی متوالی خود در مسیر بودند. پالادیوم با 0.6 درصد کاهش به 1250.84 دلار در هر اونس رسید.

به طور کلی، حرکت قیمت طلا تحت تأثیر گزارش مشاغل ایالات متحده و تأثیر ناشی از آن بر دلار ایالات متحده، بازده اوراق قرضه و انتظارات مربوط به تصمیمات نرخ بهره فدرال رزرو بود. فلزات گرانبها مانند طلا اغلب به تغییرات شاخص های اقتصادی و سیاست های بانک مرکزی واکنش نشان می دهند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید