گزارش امروز بیت کوین – نقطه عطف 50,000 دلاری قبل از هالوینگ بیت کوین بدست آمد

اخبار بیت کوین

روز دوشنبه، قیمت بیت کوین (BTC) دوباره به بالاترین سطح مشاهده شده در اواخر سال 2021 رسید و نقطه عطفی قابل توجه برای جامعه بیت کوین بوجود آورد. رسیدن به سطح 50,000 دلاری بسیار قابل توجه است زیرا قبل از رویداد هالوینگ آتی، زمینه را برای آنچه که می‌تواند چرخه صعودی بعدی را در بازار ارزهای دیجیتال آغاز کند، آماده می‌کند.

سرخط اخبار بیت کوین

از زمان تصویب صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ایالات متحده در 10 ژانویه، افزایش قابل توجهی در خرید بیت کوین وجود داشته است. گزارش ها حاکی از آن است که وال استریت ممکن است درگیر خریدهای گسترده بیت کوین باشد، به طوری که داده ها نشان می دهد خرید روزانه بیش از 12.5 برابر مقدار بیت کوینی است که شبکه می تواند تولید کند.

آنتونی پمپلیانو، سرمایه گذار و کارآفرین ریسک پذیر، ادعا می کند که بیت کوین به دارایی مورد علاقه وال استریت تبدیل شده است. به گفته پمپلیانو، وال استریت بیت کوین را دوست دارد، و این احساس را به ETF های اسپات اخیراً راه اندازی شده نسبت می دهد، که به اعتقاد او رکوردی را در تاریخ این طبقه دارایی ثبت کرده اند.

محاسبات پومپلیانو نشان می دهد که 80 درصد از بیت کوین در گردش در شش ماه گذشته ثابت مانده است. علاوه بر این، تنها حدود 200 میلیارد دلار بیت کوین به طور فعال قابل معامله است. او نتیجه می گیرد که تنها در عرض 30 روز از راه اندازی ETF ها، آنها توانسته اند 5 درصد از کل عرضه بیت کوین را که در حال حاضر در بازار معامله می شود، تضمین کنند.

پس از دستیابی به نقطه عطف 50000 دلاری، میلیاردر مکزیکی ریکاردو سالیناس بر اهمیت صبر در سرمایه گذاری بیت کوین تاکید می کند و توصیه می کند که از نوسانات قیمت نگران نباشید و از فرصت های خرید استفاده کنید.

بررسی فنی بیت کوین

پس از رسیدن به آستانه سطح روانی 50000 دلار، قیمت بیت کوین به دلیل سودهای اولیه معامله گران و اصلاح معمول دارایی های بیش از حد خریداری شده، که توسط شاخص قدرت نسبی (RSI) بالای 70 نشان داده شده است، کاهش یافته است.

با این حال، پتانسیل حرکت صعودی برای بیت‌کوین باقی می‌ماند، زیرا RSI همچنان به سمت شمال حرکت می‌کند که نشان‌دهنده افزایش قدرت است. علاوه بر این، نشانگر واگرایی میانگین متحرک (MACD) در بالای خط سیگنال خود (باند نارنجی) قرار دارد و هر دو در محدوده مثبت قرار دارند.

اگر فشار خرید تشدید شود، این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین به طور قاطع از سد 50000 دلار عبور کند و به طور بالقوه به سطح روانی 60000 دلار برسد. این حرکت نشان دهنده افزایش 20 درصدی نسبت به سطوح فعلی است.

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین 24 بهمن

برعکس، در سناریوی متضاد، قیمت بیت کوین ممکن است با کاهش مواجه شود و به طور بالقوه وارد منطقه پشتیبانی از 44300 تا 46760 دلار شود. شکست و بسته شدن قاطع در زیر سطح 45554 دلار، ادامه روند نزولی را تایید می کند.

در چنین سناریویی نزولی، قیمت بیت کوین ممکن است پشتیبانی از خط روند صعودی را از دست بدهد و منجر به آزمایش سطح حمایت 41880 دلار شود. در شرایط شدیدتر، احتمال رکود با هدف قرار دادن 40643 دلار وجود دارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید