اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – قیمت طلا در بحبوحه عدم قطعیت در مورد مسیر کاهش نرخ فدرال رزرو، در محدوده ای آشنا نوسان می کند

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) در حال دستیابی به کشش قابل توجهی در روز جمعه است ولی از آغاز هفته تا به امروز در محدوده معاملاتی آشنایی باقی مانده است. وجود داده های کلان قوی تر ایالات متحده و اظهارات تندروانه اعضای با نفوذ کمیته بازار باز فدرال (FOMC) نشان دهنده تمایل فدرال رزرو برای حفظ نرخ های بهره بالاتر برای مدت طولانی است. این، همراه با گسترش احساسات ریسک در بازارهای جهانی سهام، ثابت می کند که یک باد مخالف قابل توجه برای فلز گرانبهای امن است.

در همین حال، دلار آمریکا (USD) به حرکت تلفیقی قیمت خود به پایین‌تر از حداکثر سه ماهه خود ادامه می‌دهد، زیرا عدم اطمینان مسیر فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره را احاطه کرده است. این عدم اطمینان معامله گران را از انجام حرکات جهت دار تهاجمی در بازار طلا باز می دارد. سرمایه گذاران مواضع محتاطانه ای اتخاذ کرده و منتظر انتشار آخرین ارقام تورم مصرف کننده ایالات متحده در هفته آینده هستند. انتظار می‌رود داده‌های آتی در مورد زمان‌بندی و سرعت کاهش نرخ‌های فدرال رزرو در سال 2024 شفاف‌سازی کند و بر تقاضای دلار آمریکا تأثیر بگذارد و انگیزه‌ای برای طلای بدون بازده ایجاد کند.

سرخط خبرهای طلا

داده های کلان قوی ایالات متحده و اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو باعث شده است تا سرمایه گذاران انتظارات خود را برای کاهش قابل توجه نرخ بهره در سال جاری کاهش دهند و مانعی برای قیمت بدون بازده طلا باشد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در بیانیه‌ای در روز یکشنبه، بر توانایی بانک مرکزی برای تصمیم‌گیری محتاطانه در تصمیم‌گیری با توجه به قدرت اقتصاد تاکید کرد و امیدها برای کاهش نرخ بهره در ماه مارس را از بین برد. علاوه بر این، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، روز پنجشنبه با تاکید بر نیاز به اعداد تورمی پایدار و گسترده، اظهار داشت که بانک مرکزی انعطاف پذیری لازم برای تحمل تغییرات نرخ را دارد.

این محیط از بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده حمایت می کند و آن را بالای 4.0٪ نگه می دارد که بر XAU/USD فشار می آورد. با این حال، کاهش قیمت دلار آمریکا تا حدودی حمایت می‌کند و به محدود کردن روند نزولی طلا کمک می‌کند.

معامله گران اکنون توجه خود را به ارقام آتی تورم مصرف کننده در ایالات متحده معطوف کرده اند که قرار است هفته آینده منتشر شود و به دنبال سرنخ هایی در مورد زمان بندی بالقوه و سرعت کاهش نرخ در سال جاری هستند. انتظار می رود که این نتیجه حرکت جهت گیری جدیدی را برای این فلز گرانبها ارائه دهد.

در حالی که طلا در مسیر کاهش هفتگی اندک قرار دارد، اما همچنان در محدوده معاملاتی چند هفته‌ای که از ابتدای سال ایجاد شده است، باقی می‌ماند و احتیاط در میان معامله‌گران تهاجمی به وضوح دیده می شود.

بررسی فنی XAUUSD

از نقطه نظر فنی، عملکرد قیمت محدود شده فعلی نشان دهنده عدم تصمیم معامله گران در مورد جهت کوتاه مدت طلا است. نوسانگرهای خنثی در نمودار روزانه یک رویکرد محتاطانه را قبل از گرفتن موقعیت های تهاجمی پیشنهاد می کنند. منطقه 2022-2020 دلار احتمالاً به ارائه محافظت فوری در جهت نزولی ادامه خواهد داد، که توسط پایین ترین سطح هفتگی حدود 2015 دلار پشتیبانی می شود. اگر فشار فروش ادامه پیدا کند، سطح روانی 2000 دلار به یک حمایت حیاتی تبدیل می‌شود و به طور بالقوه باعث کاهش به سمت میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) در حدود 1987 دلار می‌شود. یک حرکت نزولی بیشتر می تواند به SMA حیاتی 200 روزه که نزدیک به 1966-1965 دلار قرار دارد گسترش یابد.

در جهت صعودی، نوسان هفتگی 2044-2045 دلار به عنوان یک مانع اولیه عمل می کند و پس از آن منطقه 2054-2055 دلار و منطقه 2065 دلار که نشان دهنده اوج ماهانه است. استحکام پایدار فراتر از این سطح، این پتانسیل را دارد که قیمت طلا را به سمت اوج سال تا به امروز نزدیک به 2078 تا 2079 دلار که در ژانویه ثبت شده است، سوق دهد. یک حرکت صعودی بعدی، XAU/USD را قادر می‌سازد تا نرخ رند 2100 دلار را پس بگیرد و به سمت مانع مهم بعدی در اطراف منطقه 2120 دلار صعود کند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه طلا
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه طلا 20 بهمن
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس