تضعیف یورو و رسیدن به 1.0780 در مقابل دلار قبل از تراز تجاری آلمان و گزارش PMI منطقه یورو

اخبار یورو به دلار

در طی ساعات اولیه معاملات آسیایی روز دوشنبه، جفت ارز EUR/USD با فشار فروش در حدود سطح 1.0700 مواجه شده است. این کاهش به دلیل تقویت شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از عقب نشینی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (Fed) از چشم انداز کاهش قریب الوقوع نرخ بهره است. سطح معاملات فعلی برای جفت ارز اصلی بازار فارکس تقریباً 1.0772 است که نشان دهنده کاهش 0.19 درصدی در روز است.

در آخر هفته، پاول اشاره کرد که کاهش نرخ بهره در ماه مارس زودهنگام است و اظهار داشت که کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) به بازگشت پایدار تورم به هدف 2 درصد مطمئن نیست. پاول اشاره کرد که سیاستگذاران کاهش نرخ را در اواخر سال مناسب می‌دانند، اما احتمال کاهش نرخ‌ها از بهار به بعد را باز نگه داشت. جلسه مارس شامل بحث و گفتگو در مورد زمان بندی کاهش سرعت انقباض کمی (QT) خواهد بود.

بر اساس گزارش اداره آمار کار ایالات متحده در روز جمعه، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در ژانویه 353 هزار افزایش یافت که از انتظارات برای افزایش 185 هزار نفری در قرائت قبلی فراتر رفت. نرخ بیکاری بدون تغییر در 3.7٪ باقی ماند و میانگین درآمد ساعتی رشد دستمزد را در 4.5٪ در ژانویه نشان داد.

بوریس وویچیچ، عضو شورای حکام بانک مرکزی اروپا (ECB) در نکته دیگری بر لزوم جلوگیری از اثرات افزایش دستمزدها بر تورم قبل از بررسی کاهش نرخ بهره تاکید کرد.

سرمایه گذاران به دقت تقویم اقتصادی آتی از جمله تراز تجاری آلمان و PMI ترکیبی HCOB ژانویه از آلمان، منطقه یورو و اسپانیا را زیر نظر دارند. تقویم ایالات متحده شامل PMI خدمات ISM است که مورد توجه فعالان بازار خواهد بود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید