گزارش امروز طلا – آتش‌بس احتمالی بین اسرائیل و حماس حرکت صعودی طلا را محدود کرد

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) در آستانه سشن اروپا در روز جمعه به حرکت جانبی خود ادامه می دهد و نزدیکی خود را به اوج یک ماهه که روز قبل به دست آورده بود حفظ می کند. معامله‌گران محتاط به نظر می‌رسند و منتظر انتشار داده‌های اشتغال ماهانه ایالات متحده هستند و بینش‌هایی را در مورد جهت‌گیری سیاست فدرال رزرو پیش‌بینی می‌کنند که می‌تواند مسیر جدیدی را برای فلز گرانبهای بدون بازده ارائه دهد. همزمان، گزارش‌های مربوط به آتش‌بس احتمالی اسرائیل و حماس و احساسات مثبت در بازارهای جهانی سهام، چالش‌هایی را برای کالای امن ایجاد می‌کند.

علاوه بر این، افزایش جزئی در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، قیمت طلا را محدود می کند، اما انتظارات کاهش آتی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در اواخر سال جاری ممکن است به کاهش کاهش احتمالی کمک کند. نگرانی‌ها در مورد شرایط بانک‌های منطقه‌ای در ایالات متحده و نگرانی‌های مداوم در مورد کندی رشد اقتصادی چین، به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان، به احتمال افزایش قیمت طلا در کوتاه‌مدت کمک می‌کند. علیرغم این عوامل، XAU/USD همچنان در مسیر ثبت سودهای اندک برای اولین هفته در سه هفته گذشته است، با چشم‌انداز کلی بنیادی به سمت طرفداری از معامله‌گران صعودی.

سرخط خبرهای طلا

گزارش‌های تایید نشده از آتش‌بس احتمالی بین اسرائیل و حماس به افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران کمک می‌کند و حرکت صعودی قیمت امن طلا را در آخرین روز معاملاتی هفته محدود می‌کند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو روز چهارشنبه گفت که نرخ بهره به اوج خود رسیده است و انتظار می رود در ماه های آینده کاهش یابد، اگرچه او انتظارات بازار برای چنین حرکتی در ماه مارس را کم اهمیت جلوه داد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که حماس پیشنهاد اولیه برای آتش‌بس طولانی‌مدت در غزه، مشروط به آزادی گروگان‌های باقی‌مانده را دریافت کرده است. با این حال، این گروه هنوز به این پیشنهاد پاسخ نداده است.

حوثی های یمن مدعی شدند که به یک کشتی تجاری آمریکایی در دریای سرخ حمله کرده‌اند و این امر باعث شد تا ایالات متحده حملات هوایی جدیدی را در یمن انجام دهد و ده پهپاد را هدف قرار دهد که بنا به گزارش‌ها آماده استقرار بودند.

نگرانی‌ها در مورد شرایط وام‌دهندگان منطقه‌ای ایالات متحده در روز پنج‌شنبه پس از گزارش جامعه نیویورک بانکورپ افزایش استرس در سبد املاک تجاری خود دوباره ظاهر شد.

PMI رسمی تولید چین در ماه ژانویه برای چهارمین ماه متوالی منقبض شد که نشان از چالش‌هایی برای دومین اقتصاد بزرگ جهان در بازیابی شتاب دارد.

بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت آمریکا زیر 4 درصد باقی می ماند که ناشی از انتظارات کاهش قابل توجه نرخ توسط فدرال رزرو در سال 2024 است که دلار آمریکا را تضعیف می کند.

وزارت کار گزارش داد که در هفته منتهی به 27 ژانویه 9000 افزایش در ادعاهای اولیه بیکاری به 224 هزار نفر در مقایسه با افزایش بازبینی شده 215 هزار نفری در هفته قبل گزارش داد.

در یک تحول جداگانه، PMI تولید مؤسسه مدیریت تامین (ISM) از 47.4 به 49.1 در ژانویه بهبود یافت، در حالی که شاخص قیمت های پرداخت شده از 45.2 در دسامبر به 52.9 افزایش یافت.

به نظر می‌رسد که XAU/USD آماده پایان دادن به یک رگه ضرر دو هفته‌ای است زیرا سرمایه‌گذاران توجه خود را به داده‌های مشاغل ایالات متحده معطوف می‌کنند تا از جهت‌گیری سیاست فدرال رزرو و فرصت‌های تجاری بالقوه آگاه شوند.

پیش‌بینی می‌شود که گزارش NFP افزایش 180 هزار شغلی را در ژانویه نشان دهد که نسبت به 216 هزار شغل قبلی کاهش یافته است و نرخ بیکاری از 3.7 درصد به 3.8 درصد می‌رسد.

بررسی فنی XAUUSD

از نقطه نظر فنی، معامله گران صعودی ممکن است در انتظار تایید با خرید پایدار بالاتر از سطح 2065 دلار باشند که به بالاترین سطح یک ماهه خود در روز پنجشنبه رسید. نوسانگرهای نمودار روزانه اخیراً حرکت مثبتی را نشان داده اند، که نشان دهنده پتانسیل افزایش سرعت قیمت طلا به سمت محدوده 2078-2079 دلار است که مربوط به اوج سال تا به امروز در ژانویه است. به دنبال این حرکت صعودی، XAU/USD می تواند قیمت 2100 دلار را هدف قرار دهد و به صعود خود به سمت مانع مهم بعدی در منطقه 2020 دلار ادامه دهد.

در مقابل، به نظر می رسد یک منطقه مقاومت افقی قوی بین 2042-2040 دلار به عنوان یک مانع بزرگ در جهت نزولی عمل می کند و محافظت فوری را فراهم می کند. این با وجود میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) در محدوده 2033-2032 دلار تقویت شده است. یک شکست قاطع در زیر این سطح ممکن است قیمت طلا را پایین بیاورد و به طور بالقوه به منطقه 2012-2010 دلار برسد قبل از اینکه به حمایت روانی در 2000 دلار نزدیک شود. اگر این سطوح حمایت حفظ نشود، سوگیری می‌تواند به نفع معامله‌گران نزولی تغییر کند و حمایت 100 روزه SMA را نزدیک به 1982 دلار و به دنبال آن SMA حیاتی 200 روزه نزدیک به مرز 1965 دلار نشان دهد.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه اونس جهانی طلا

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار روزانه اونس جهانی طلا
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار روزانه اونس جهانی طلا 13 بهمن
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید