اخبار فارکس

با نزدیک شدن به اولین جلسه امسال فدرال رزرو، یورو به دلار کاهشی شده است

اقتصادی اروپا

در طول سشن آسیایی در روز چهارشنبه، جفت ارز EUR/USD با فشار فروش جدیدی مواجه شد و تا محدوده 1.0815 کاهش یافت. در واقع یورو به دلار به پایین ترین حد خود از 13 دسامبر نزدیک است.

گزارش JOLTS که روز سه‌شنبه منتشر شد، افزایش غیرمنتظره فرصت‌های شغلی ایالات متحده را به 9.02 میلیون نفر در دسامبر نشان داد که نشان‌دهنده بازار کار قوی است که ممکن است فدرال رزرو (Fed) را از شروع کاهش نرخ بهره در سه ماهه اول باز دارد. ریسک‌های ژئوپلیتیکی ناشی از درگیری‌ها در خاورمیانه و نگرانی‌ها در مورد چالش‌های اقتصادی چین به تقویت دلار آمریکا (USD) کمک کرده است و شاخص دلار امریکا را نزدیک به اوج ماهانه خود نگه می‌دارد و فشار نزولی بر جفت یورو/دلار آمریکا اعمال می‌کند.

علیرغم این عوامل، کاهش اخیر در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده ممکن است مانع از شرط بندی های تهاجمی گاوهای دلار شود، به خصوص با تصمیم سیاست پولی مورد انتظار FOMC که برای اواخر روز برنامه ریزی شده است. علاوه بر این، عدم اطمینان در مورد زمان کاهش احتمالی نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) می تواند به عنوان یک عامل حمایت کننده برای یورو عمل کند. در نتیجه، این ممکن است کاهش بیشتر ارزش جفت EUR/USD را محدود کند.

از نقطه نظر فنی، به نظر می‌رسد نرخ یورو به دلار در حال حاضر کمتر از میانگین متحرک 200 روزه (SMA) پشتیبانی شده است. نوسانگرهای نمودار روزانه روند منفی داشته اند، اگرچه آنها هنوز در محدوده فروش بیش از حد قرار نگرفته اند، که نشان دهنده یک سوگیری نزولی است. با این حال، معامله گران نزولی ممکن است قبل از ورود به موقعیت های جدید، منتظر یک شکست پایدار زیر سطح 1.0800 باشند.

اگر نزولی پایدار رخ دهد، این جفت می تواند نوسان ماهانه ماه دسامبر را در محدوده 1.0725-1.0720 هدف قرار دهد و به سمت علامت 1.0700 پیش رود. فشار فروش بعدی ممکن است حمایت بعدی را در نزدیکی منطقه 1.0660 قبل از رسیدن به منطقه 1.0620-1.0615 و در نهایت رقم دور 1.0600 نشان دهد.

نمودار روزانه یورو به دلار
نمودار روزانه یورو به دلار چهارشنبه 11 بهمن ماه

در روند صعودی، موانع فوری شامل منطقه 1.0845-1.0850 است که توسط SMA 200 روزه مشخص شده است، به دنبال آن منطقه 1.0880 و علامت 1.0900 قرار دارند. حمایت از محدوده معاملاتی کوتاه مدت، مقاومت را در اطراف منطقه 1.0920 تبدیل کرد، می تواند یک چالش باشد. شکست قاطع بالاتر از این سطح ممکن است باعث افزایش کوتاه مدت شود و به جفت EUR/USD اجازه دهد تا مارک روانی 1.1000 را هدف قرار دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس