اخبار فارکس

دلار امروز دلار – دلار پیش از گزارش PMI آمریکا کاهش می یابد

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) در حال کاهش است زیرا انتظار می‌رود اعداد شاخص مدیران خرید ایالات متحده (PMI) که قرار است اواخر امروز منتشر شود، انقباض بیشتری را نشان دهند و معامله‌گران گرین‌بک را می‌فروشند. در مقابل، همانطور که در حرکت های اولیه پس از انتشار PMI آلمان و اروپا مشاهده شد، اعداد PMI اروپا شروع به نشان دادن نشانه هایی از بهبود می کند. هر گونه انقباض اضافی در اعداد PMI ایالات متحده می‌تواند منجر به رکود قابل توجهی برای گرین‌بک شود.

در تقویم اقتصادی امروز، اعداد PMI ایالات متحده، به ویژه PMI تولید، اهمیت قابل توجهی دارند. پیش بینی می شود PMI تولید بدون تغییر در 47.9 باقی بماند. با توجه به تحرکات فعلی بازار، ادامه فروش گرین‌بک ممکن است در کارت باشد و به طور بالقوه باعث کاهش شاخص دلار آمریکا (DXY) شود.

سرخط خبرهای دلار

به دنبال اعداد مثبت شاخص مدیر خرید آلمان (PMI)، یورو در برابر دلار آمریکا تقویت شد. PMI تولید آلمان از 43.3 به 45.4 افزایش یافت که نشان دهنده بهبود است. علاوه بر این، PMI تولید فرانسه فراتر از انتظارات بود و از 44.4 به 46.6 رسید.

داده های درخواست های وام مسکن ایالات متحده از انجمن بانکداران وام مسکن قبلاً منتشر شده است که نشان می دهد نسبت به هفته گذشته 10.4 درصد به 3.7 درصد کاهش یافته است.

حدود ساعت 18:15به وقت ایران، S&P Global قرار است PMI را برای بخش‌های اصلی ایالات متحده منتشر کند:

  • انتظار می رود PMI تولید برای ژانویه بدون تغییر در 47.9 باقی بماند.
  • انتظار می رود PMI خدمات از 51.4 به 51.0 افزایش یابد.
  • PMI کامپوزیت قبلاً روی 50.9 بود و انتظار خاصی برای نسخه فعلی وجود نداشت.
  • بعداً، حدود ساعت 18:00، خزانه داری ایالات متحده اسکناس 5 ساله را به حراج خواهد گذاشت.

بازارهای سهام به دنبال تحولات مطلوب در اعداد PMI آلمان و اتحادیه اروپا در محدوده مثبت قرار دارند. همه شاخص های اصلی اروپا بیش از 1 درصد افزایش یافته اند. در ایالات متحده،شرکت نتفلیکس تعداد مشترکین بهتر از حد انتظار را گزارش کرد که منجر به افزایش قیمت نزدک قبل از زنگ افتتاحیه ایالات متحده شد.

ابزار FedWatch گروه CME نشان می دهد که بازارها با احتمال 97.4٪ قیمت گذاری در مورد نرخ بدون تغییر در 31 ژانویه، با 2.6٪ احتمال کاهش قیمت دارند.

شاخص اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده روند نزولی را طی می کند و با بازگشت تمایلات ریسک به بازارها به زیر 4 درصد نزدیک می شود.

بررسی فنی DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) به دنبال آمار مثبت PMI تولیدی گزارش شده در اروپا با کاهش روبرو شده است. در حالی که ارقام اروپایی هنوز در حال انقباض هستند که نشان دهنده شرایط چالش برانگیز اقتصادی است، آنها به تضعیف دلار آمریکا کمک کرده اند. گزارش آتی PMI ایالات متحده که برای امروز بعدازظهر برنامه ریزی شده است، می تواند منجر به زیان بیشتر گرینبک در صورت ناامیدکننده شدن ارقام شود، یا به طور بالقوه در صورتی که داده ها از انتظارات فراتر برود، ارز را به سطوح قبلی خود که در معاملات آسیایی مشاهده شده بود، بازگرداند.

از نظر تحلیل فنی، سناریوهای بالقوه ای برای بازیابی قدرت DXY وجود دارد. اولین سطح مقاومت در صعودی 104.44 است که با میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) نشان داده می شود. شکست موفقیت‌آمیز بالاتر از این سطح می‌تواند راه را برای سودهای بیشتر هموار کند، با اهداف بالقوه 105.88 و 107.20، بالاترین سطح ثبت شده در سپتامبر.

با این حال، احتمال تله گاوی وجود دارد، جایی که خریداران دلار آمریکا که در هفته گذشته زمانی که ارز از SMA 55 روزه و 200 روزه فراتر رفت، وارد موقعیت شدند، ممکن است با کاهش قابل توجهی مواجه شوند. این می تواند منجر به افت DXY به 102.60 در خط روند صعودی از سپتامبر شود. اگر این سطح شکسته شود، مسیر نزولی ممکن است به سمت 102.00 گسترش یابد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس