اخبار فارکستحلیل بیت کوین

گزارش امروز بیت کوین – بیت کوین در روز سه شنبه به زیر 39000 دلار سقوط کرد، افت قیمت BTC باعث انحلال 82.93 میلیون دلار شد

اخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین کاهش یافت و در اوایل روز سه شنبه در بایننس به پایین ترین سطح 38555 دلار رسید. بازار ارزهای دیجیتال شاهد فروش قابل توجهی بود که منجر به افزایش فشار فروش بر بیت کوین (BTC) و کاهش قیمت آن شد. با این حال، بیت کوین توانست بهبود یابد و در روز چهارشنبه به سطح مهم روانی 40000 دلار صعود کرد.

در نتیجه کاهش قیمت، انحلال 55.52 میلیون دلار در موقعیت های خرید و 27.42 میلیون دلار در موقعیت های فروش رخ داد که نشان دهنده تأثیر نوسانات بازار بر معامله گران و موقعیت آنها است.

سرخط خبرهای بیت کوین

قیمت بیت کوین در روز سه شنبه به 38555 دلار بسته شد که نشان دهنده کاهش قابل توجهی از سطح مهم روانی 40000 دلار است. این کاهش بخشی از یک اصلاح گسترده‌تر بود که بر دارایی‌های مختلف با ارزش بازار بالا تأثیر گذاشت.

کاهش قیمت بیت کوین باعث نقدینگی قابل توجهی در بازار مشتقات شد. برخی کارشناسان این کاهش اخیر را به بازخرید Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) توسط صرافی ارز دیجیتال FTX نسبت می‌دهند. به گفته ویجی بویاپاتی، نویسنده و کارشناس رمزارز، تصویب صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) راه را برای کاهش قیمت بیت کوین باز کرد.

بویاپاتی پیشنهاد می‌کند که شرکت‌های ورشکسته مانند FTX، که GBTC را با اقدامات مدیر عامل گروه ارز دیجیتال، بری سیلبرت مرتبط نگه می‌دارند، در حال بازخرید GBTC خود هستند. سیلبرت، به عنوان مدیر عامل شرکت مادر Grayscale، برای تقویت دارایی های تحت مدیریت، به این شرکت ها به جای بیت کوین با GBTC پرداخت کرد. موسسات بدهکار بیت کوین توسط گروه ارز دیجیتال اکنون دارایی های GBTC خود را نقد می کنند تا سرمایه خود را خارج کنند. بویاپاتی همچنین اشاره می کند که سیلبرت در حال حاضر توسط نهادهای نظارتی مختلف و سازمان های مجری قانون در ایالات متحده تحت بازرسی است.

خروجی های بالقوه از GBTC در حجم زیاد می تواند منجر به کاهش بیشتر قیمت بیت کوین شود. یکی دیگر از عوامل موثر در کاهش قیمت، فعالیت های سوداگری توسط نهنگ ها در بازار است.

بررسی فنی BTC/USD

قیمت بیت کوین اخیراً در روز سه شنبه از 38398 دلار تا 40249 دلار به منطقه پشتیبانی سقوط کرد. اگرچه بیت کوین در روز چهارشنبه توانست به بالای سطح 40250 دلار برگردد، اما گمانه زنی هایی وجود دارد که می تواند دوباره به منطقه پشتیبانی بازگردد، جایی که تقریباً 1.29 میلیون آدرس 727،310 توکن BTC را به دست آورده اند.

بررسی فنی بیت کوین
بررسی فنی بیت کوین 4 بهمن

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که بسته شدن روزانه کندل استیک در منطقه عدم تعادل نزولی، به ویژه بین 40000 تا 41466 دلار، می تواند تصور اصلاح بیشتر در بیت کوین را به چالش بکشد. در صورت صعودی، قیمت بیت کوین ممکن است با مقاومت 41466 دلار و 43074 دلار مواجه شود. این سطوح به طور بالقوه می توانند به عنوان موانعی برای هرگونه حرکت صعودی در قیمت ارز دیجیتال عمل کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس