بیت کوین به 40000 دلار سقوط کرد که پایین ترین سطح از زمان عرضه ETF بیت کوین است

اخبار بیت کوین

بیت کوین روز دوشنبه به پایین ترین حد در هفت هفته گذشته رسید و برای اولین بار از زمان راه اندازی 11 صندوق نقدی قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در 11 ژانویه به زیر 40000 دلار رسید. اتر، دومین ارز دیجیتال بزرگ، نیز با 6.37 درصد کاهش به 2328.30 دلار رسید.

بیت کوین اخیرا در بحبوحه انتظارات فزاینده مبنی بر اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) صندوق های ETF بیت کوین را تایید خواهد کرد، افزایش یافت و به طور بالقوه موجی از سرمایه گذاران جدید را به خود جلب کرد. از آگوست زمانی که دادگاه فدرال SEC را مجبور کرد تصمیم خود را برای رد درخواست ETF بیت کوین Grayscale Investment بررسی کند، این ارز دیجیتال تقریباً 70 درصد افزایش یافته بود.

تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند که بیت‌کوین به دنبال افزایش‌های اخیر اصلاح شود. برخی از ناظران بازار معتقدند که بیت کوین در رقابت با سهام سنتی با چالش هایی مواجه است، به ویژه اینکه شاخص S&P 500 در روز دوشنبه به رکوردهای جدیدی دست یافت که تحت تأثیر سهام نیمه هادی ها (چیپ ها) و سایر سهام های فناوری بود.

آنتونی ترنچف، یکی از بنیان‌گذاران وام‌دهنده ارزهای دیجیتال Nexo، در مورد این وضعیت اظهار نظر کرد و خاطرنشان کرد که احساس می‌شود سرمایه‌گذاران بیت‌کوین با چالش‌هایی روبرو هستند در حالی که معیارهای مالی سنتی از سفر آسان‌تری برای رسیدن به بالاترین سطح لذت می‌برند. وی خاطرنشان کرد که رویدادهای مهم ارزهای دیجیتال قبلی، مانند عرضه اولیه صرافی رمزارز Coinbase و راه‌اندازی معاملات آتی بیت‌کوین، با رکود مشابهی در بیت‌کوین دنبال شد.

ترنچف همچنین اشاره کرد که بیت کوین تحت فشار خروجی از تراست بیت کوین Grayscale Investment قرار داشت، که زمانی که SEC سایر محصولات ETF بیت کوین را در اوایل ماه تایید کرد، به ETF تبدیل شد.

CoinDesk روز دوشنبه گزارش داد که FTX که در سال 2022 اعلام ورشکستگی کرد، 22 میلیون سهم در یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) به ارزش نزدیک به 1 میلیارد دلار فروخته است. فروش این سهام توسط FTX می‌تواند پیامدهایی برای بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد و به زمینه گسترده‌تر حرکت‌های اخیر قیمت بیت‌کوین، از جمله کاهش آن به پایین‌ترین سطح هفت هفته‌ای، می‌افزاید.

به طور خلاصه، کاهش اخیر بیت کوین به ترکیبی از عوامل، از جمله نگرانی در مورد رقابت با سهام سنتی، خروج از تراست بیت کوین Grayscale، و فشار فروش احتمالی مربوط به سهام ETF نسبت داده می شود. فعالان بازار از نزدیک این تحولات را زیر نظر دارند تا مسیر کوتاه مدت ارز دیجیتال را ارزیابی کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید