گزارش امروز دلار – شروع آرام هفته وانتظار برای یک هفته پرحادثه

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) با شروع هفته اندکی نزول را تجربه می کند، به طوری که برخی از فشارهای فروش در آسیا اوایل روز دوشنبه مشاهده می شود. هفته پیشرو احتمالا پرحادثه خواهد بود و دارای مجموعه ای از داده های مهم است. البته هیچ سخنرانی از سوی مقامات فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) پیش بینی نمی شود زیرا آنها در حال حاضر در دوره خاموشی خود هستند که منتهی به تصمیم گیری نرخ 31 ژانویه است.

تقویم کلان اقتصادی در پایان هفته شلوغ خواهد بود. پنجشنبه و جمعه انتشارات کلیدی، از جمله گزارش تولید ناخالص داخلی (GDP) ایالات متحده و شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) که معیار ترجیحی فدرال رزرو برای تورم است، به همراه خواهند داشت. علاوه بر این، بانک مرکزی اروپا (ECB) قرار است تصمیم سیاست پولی خود را روز پنجشنبه اعلام کند.

با این حال، انتظار می‌رود که آغاز هفته، به‌ویژه امروز، بازار نسبتاً آرام و فاقد اطلاعات مهم اقتصادی باشد. فعالان بازار احتمالاً خود را برای انتشار داده های آتی و تصمیمات بانک مرکزی در اواخر هفته قرار خواهند داد.

سرخط خبرهای امروز دلار

نرخ‌های اولیه وام چین بدون تغییر: تصمیم چین برای ثابت نگه داشتن نرخ‌های اولیه وام‌های خود، برخی از فعالان بازار را که انتظار کاهش اقدامات برای حمایت از اقتصاد چین را داشتند، ناامید کرد.

طرح 20 میلیارد دلاری اتحادیه اروپا برای اوکراین: طرح جدید 20 میلیارد دلاری اتحادیه اروپا برای حمایت از اوکراین ممکن است به حالت تعلیق درآید و عنصری از عدم اطمینان را افزایش دهد.

رالی آتی نزدک: معاملات آتی شاخص نزدک در آستانه زنگ افتتاحیه ایالات متحده، افزایش قابل توجهی را نشان می دهد.

حراج اسناد خزانه داری ایالات متحده: وزارت خزانه داری ایالات متحده قرار است در ساعت 20:00 به وقت ایران حراجی را برای اسکناس 6 ماهه و 3 ماهه برگزار کند.

بازارهای سهام جهانی: بازارهای سهام به طور کلی صعودی هستند و ژاپن پیشتاز این سود است. Nikkei و Topix در ژاپن بیش از 1٪ افزایش یافته اند، در حالی که بازارهای اصلی چین، از جمله شاخص Hang Seng و Shenzhen، بیش از 1٪ کاهش یافته اند.

نرخ بهره فدرال رزرو: ابزار FedWatch گروه CME احتمال ۱۰۰ درصدی را نشان می دهد که فدرال رزرو در جلسه ۳۱ ژانویه خود نرخ های بهره را بدون تغییر نگه دارد. فدرال رزرو در حال حاضر در دوره خاموشی خود قرار دارد و مقامات تا جلسه پایان ماه از ارتباط خودداری می کنند.

یادداشت 10 ساله خزانه داری ایالات متحده: اوراق معیار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در 4.13 درصد ثابت می ماند.

بررسی فنی DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) با فشار فروش قابل توجهی مواجه است که در نمودار روزانه نشان می دهد که سومین روز متوالی را با اوج و پایین تر نشان می دهد. این الگو نشان‌دهنده حضور فزاینده فشار فروش است، به‌ویژه زمانی که DXY در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر از شاخص‌های فنی حیاتی، یعنی میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) در 103.47 و SMA 55 روزه در 103.28 است.

علیرغم حرکت نزولی فعلی، برخی از داده های اقتصادی به طور بالقوه می توانند از سناریویی حمایت کنند که DXY از میانگین های متحرک عبور کند. یک سطح مقاومت کلیدی در صعودی در 104.44 شناسایی شده است که توسط SMA 100 روزه نشان داده می شود. اگر این سطح شکسته شود، می تواند راه را برای حرکت صعودی بیشتر، با اهداف بالقوه در 105.88 و 107.20، بالاترین سطح از سپتامبر، هموار کند.

با این حال، نشانه‌هایی از تله گاوی احتمالی وجود دارد، که در آن گاوهای دلار آمریکا زمانی که در معاملات هفته قبل از SMAهای 55 روزه و 200 روزه پیشی گرفتند، در حال خرید به ارز گیر افتادند. اگر اینطور باشد، کاهش قابل توجهی در قیمت ممکن است آشکار شود و خریداران دلار آمریکا را وادار کند که موقعیت های خود را با ضرر بفروشند. در چنین سناریویی، DXY می تواند ابتدا تا 102.60 در خط روند صعودی از سپتامبر کاهش یابد. شکستن زیر این سطح راه را برای نزولی به سمت 102.00 باز می کند. معامله گران از نزدیک این سطوح فنی و الگوهای معکوس احتمالی را برای تصمیم گیری آگاهانه زیر نظر خواهند داشت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید