اخبار فارکس

مبارزه لیر ترکیه برای مقابله با رسیدن به پایین ترین سطح تاریخی

لیر ترکیه TRY - lira

جفت USD/TRY با چالش‌هایی مواجه است که تلاش می‌کند از جهش اخیر خود از ناحیه 26.15، که پایین‌ترین سطح چهار روزه خود بود، استفاده کند. در طول جلسه آسیایی روز سه‌شنبه، این جفت در محدوده باریکی معامله می‌شود و در حال حاضر درست بالای منطقه 26.75 است، (با حداقل تغییرات در روز).

از منظر فنی، بهبود اخیر، که از منطقه 25.30 شروع شده است (پایین ترین سطح در دو ماه اخیر در ماه آگوست)، از یک خط روند شیب دار رو به بالا پیروی کرده است. علاوه بر این، جفت USD/TRY توانسته است خود را بالاتر از میانگین متحرک ساده 200 ساعته (SMA) قرار دهد. همراه با سیگنال های مثبت از نوسانگرها در نمودارهای روزانه و ساعتی، این احتمال حرکت رو به بالا را نشان می دهد.

در نتیجه، این احتمال وجود دارد که این جفت به سودهای بیشتری دست یابد و به طور بالقوه علامت گرد 27.00 را دوباره آزمایش کند. اگر شتاب خرید فراتر از این نقطه ادامه یابد، می‌تواند در را برای جفت USD/TRY باز کند تا بالاترین قیمت تاریخ در محدوده 27.85-27.90 را که در ماه آگوست به دست آمده بود، به چالش بکشد. شکستن مرز 28.00 انگیزه جدیدی برای معامله گران صعودی ایجاد می کند.

از جنبه نزولی، منطقه 26.55-26.50، که در آن SMA 200 دوه ای قرار دارد، ممکن است به عنوان پشتیبان فوری قبل از خط روند شیب دار بالا که قبلا ذکر شد، در حال حاضر حدود 26.35 عمل کند. این خط روند باید به عنوان یک سطح حیاتی عمل کند و یک شکست قاطع در زیر آن می تواند سوگیری را به نفع خرس ها تغییر دهد. فشار فروش بیشتر زیر پایین ترین نوسان اخیر نزدیک به 26.15، چشم انداز نزولی را تایید می کند.

در چنین سناریویی، جفت USD/TRY ممکن است در برابر افت بیشتر آسیب‌پذیر شود و به طور بالقوه از مرز 26.00 بشکند و نزول خود را به سمت حمایت متوسط 25.70-25.65 تسریع کند. این مسیر ممکن است منجر به حرکت به اواسط 25.00 شود، با پتانسیل بازدید مجدد از پایین ترین سطح ماه اوت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس