گزارش امروز بیت کوین – بیت کوین از نقره پیشی گرفت و به دومین ETF کالا در بازار تبدیل شد

اخبار بیت کوین

بر اساس آخرین اطلاعات، قیمت بیت کوین (BTC) به کاهش خود ادامه داده و به 41000 دلار نزدیک شده است و قیمت فعلی آن 41148 دلار است. موسساتی مانند Tether و MicroStrategy به طور فعال بیت کوین را انباشته می کنند و ETF های بیت کوین از نقره پیشی گرفته و بیت کوین به دومین کالای بزرگ تبدیل شده اند.

با این حال، با وجود موفقیت ETF های بیت کوین، افزایش قابل توجهی در قیمت بیت کوین ایجاد نکرده اند. تسلط بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال در حال کاهش است و سکه های جایگزین (آلت کوین ها) در چرخه فعلی بازار افزایشی را تجربه می کنند.

سرخط خبرهای بیت کوین

تصویب ETF بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) جریان های قابل توجهی را از سرمایه گذاران نهادی جذب کرده است. Tether و MicroStrategy، هر دو موسسات برجسته، به طور فعال بیت کوین (BTC) را جمع آوری می کنند و تتر 8888 بیت کوین به دارایی های خود اضافه می کند.

ETF های بیت کوین به سرعت ارزش خود را به دست آورده اند و تا 19 ژانویه به 27.5 میلیارد دلار رسیده اند. در هفته اول تأیید ETF، بیت کوین از نقره پیشی گرفت و به دومین ETF کالا در بازار تبدیل شد و تنها پس از طلا عقب بود.

گابور گورباکس، مشاور Tether و VanEck، برخی از دستاوردهای قابل توجه ETF های بیت کوین اسپات را در اولین هفته راه اندازی خود اعلام کرد:

  • ETF های بیت کوین در هفته اول 25 برابر مقدار بیت کوین السالوادور جذب کردند.
  • ارزش ترکیبی BTC در ETF ها تقریباً معادل ذخیره دارایی بیت کوین Tether است.
  • صادرکنندگان ETF مجموعاً BTC معادل 39 درصد از ذخیره 8 میلیارد دلاری بیت کوین MicroStrategy را در اختیار دارند.

با نزدیک شدن به رویداد هالوینگ، که برای آوریل 2024 برنامه ریزی شده است (کمتر از 110 روز دیگر)، موسسات به طور فعال در حال رقابت برای انباشت بیت کوین بیشتر هستند.

بررسی فنی BTCUSD

قیمت بیت کوین کاهش یافت و در روز جمعه به 41148 دلار رسید و به زیر سطح حمایت در میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) که روی 42084 دلار است، سقوط کرد. انتظار می‌رود این ارز دیجیتال در محدوده 38064 تا 40796 دلار پشتیبانی پیدا کند. در حال حاضر، 77.83 درصد از کیف پول های بیت کوین طبق داده های IntoTheBlock سودآور گزارش شده است.

نمودار روزانه بیت کوین - 29 دی ماه
نمودار روزانه بیت کوین – 29 دی ماه

اگر قیمت بیت کوین به زیر سطح حمایت 38064 دلار کاهش یابد، احتمال کاهش بیشتر تا 38.2 درصد فیبوناچی مجدد افت قیمت بین نوامبر 2021 و 2022 وجود دارد که در 36747 دلار است.

یک سناریوی مثبت برای بیت کوین شامل بسته شدن کندل روزانه بالای میانگین متحرک نمایی 50 روزه در 42085 دلار است که نشان دهنده بهبود احتمالی است و تز نزولی برای ارز دیجیتال را باطل می کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید