اخبار فارکس

گزارش امروز طلا – قیمت طلا همچنان در محدوده باریکی حرکت می کند

اونس جهانی طلا XAUUSD

قیمت طلا (XAU/USD) پس از رسیدن به سطح 2040 دلار در روز سه شنبه با مقاومت مواجه شد و در نهایت با افزایش اندکی بسته شد. این فلز گرانبها در جریان نشست آسیایی در روز چهارشنبه به تلاش برای شتاب قابل توجهی ادامه می دهد و معامله گران منتظر شفافیت بیشتر در مورد جهت کاهش نرخ بهره فدرال رزرو پیش از انجام حرکت های اساسی هستند. توجه بازار اکنون بر انتشار آتی آخرین ارقام تورم مصرف کننده از ایالات متحده (امریکا) در روز پنجشنبه متمرکز شده است که انتظار می رود نقش مهمی در شکل دادن به مسیر کوتاه مدت طلا ایفا کند.

قبل از انتشار این داده‌های کلیدی، سرمایه‌گذاران انتظارات خود را برای کاهش سیاست تهاجمی‌تر فدرال رزرو کاهش داده‌اند، به‌ویژه با توجه به گزارش قوی مشاغل دسامبر در ایالات متحده در جمعه گذشته، که نشان‌دهنده بازار کار انعطاف‌پذیر است. این امر از بازدهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا حمایت کرده و بادی موافق برای دلار آمریکا (USD) ایجاد کرده است و در نتیجه حرکت صعودی قیمت بدون بازده طلا را محدود کرده است. با این حال، خطرات ژئوپلیتیکی ناشی از درگیری اسرائیل و حماس و نگرانی‌های مداوم در مورد احیای ضعیف اقتصادی در چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان، می‌تواند پشتوانه‌ای برای این فلز گرانبهای امن باشد.

سرخط خبرهای طلا

  • معامله گران به دلیل عدم قطعیت در مورد زمان کاهش نرخ بهره فدرال رزرو، در انجام گمانه زنی های جهت دار جدید بر روی قیمت طلا مردد هستند. گزارش فدرال رزرو نیویورک در روز دوشنبه نشان داد که انتظارات تورمی مصرف کنندگان ایالات متحده در ماه دسامبر به پایین ترین سطح در نزدیک به سه سال گذشته رسیده است و گمانه زنی ها مبنی بر تغییر قریب الوقوع در موضع سیاست فدرال رزرو را تشدید می کند.
  • با وجود اقتصاد قوی ایالات متحده که تورم بالاتر از هدف را تجربه می کند، فدرال رزرو انعطاف پذیری برای حفظ نرخ های بهره بالاتر برای مدت طولانی دارد. این وضعیت از بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده بالاتر از آستانه 4.0 درصد حمایت می کند و به دلار آمریکا قدرت می بخشد و پتانسیل صعودی طلا را محدود می کند.
  • معامله گران نزولی که احتیاط را انتخاب می کنند، پیش از انتشار آخرین ارقام تورم مصرف کننده در ایالات متحده که برای پنجشنبه برنامه ریزی شده است، خودداری کرده و در حاشیه هستند. به گفته یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا، CNBC اواخر روز سه‌شنبه گزارش داد که شبه‌نظامیان حوثی مهم‌ترین حمله خود را تا به امروز به کشتی‌های تجاری انجام دادند.
  • از سوی دیگر، یکی از مقامات ارشد بانک خلق چین روز چهارشنبه اعلام کرد که بانک مرکزی ممکن است از ابزارهای سیاست پولی برای حمایت قوی از رشد اعتبار معقول استفاده کند. این مقام مسئول بر تعهد PBoC به افزایش تعدیل‌های سیاست‌های چرخه‌ای و متقابل برای ایجاد شرایط مطلوب برای رشد اقتصادی کشور تاکید کرد.
  • با توجه به اینکه هیچ داده کلان متحرک بازار قابل توجهی برای انتشار از ایالات متحده در روز چهارشنبه برنامه ریزی نشده است، XAU/USD همچنان در معرض پویایی قیمت دلار است.

بررسی فنی اونس جهانی طلا

از منظر فنی، پایین ترین قیمت چند هفته اخیر در حدود سطح 2017 دلار در روز دوشنبه لمس شد و با میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) همسو شد و به عنوان یک منطقه حمایتی حیاتی عمل می کند. حفظ این سطح برای جلوگیری از خطرات منفی فوری ضروری است. با این حال، یک شکست قاطع در زیر این حمایت می‌تواند قیمت طلا را در معرض کاهش بیشتر احتمالی قرار دهد، با شتاب احتمالی به سمت سطح روانی 2000 دلار. فشار فروش بعدی ممکن است منجر به آزمایش نوسان پایین ماه دسامبر در منطقه 1973 دلاری شود و به دنبال آن نزولی به محل تلاقی 1965-1963 دلار، که با SMA های 100 و 200 روزه مشخص می شود، شود.

در مقابل، منطقه مقاومت در حدود 2040-2042 دلار همچنان یک مانع بزرگ باقی مانده است. پیشرفت بالاتر از این سطح می‌تواند قیمت طلا را به سمت صعود مجدد روز جمعه سوق دهد، تقریباً در مرز 2064 دلار. حرکت صعودی بیشتر ممکن است با مقاومت در نزدیکی منطقه 2077 دلار مواجه شود. حذف قاطع از این سطح، هرگونه چشم‌انداز منفی فوری را نفی می‌کند و زمینه را برای یک حرکت صعودی بالقوه به سمت بازپس گیری رقم قابل توجه 2100 دلار فراهم می‌کند.

سیگنال های تجارت آفرین – نمودار 1 ساعته

سیگنال های تجارت آفرین - نمودار 1 ساعته 20 دی
سیگنال های تجارت آفرین – نمودار 1 ساعته 20 دی
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس