گزارش امروز دلار – در میان تردیدها در بازار فارکس، دلار امریکا رشد می کند

اسکناس 1 دلاری

در صبح روز سه‌شنبه اروپا، دلار آمریکا (USD) موقعیت نسبتاً ثابتی را حفظ کرده و در برابر اکثر ارزهای G20 افزایش نشان می‌دهد. با این حال، وقتی با شاخص دلار آمریکا DXY اندازه‌گیری می‌شود، گرین‌بک کاهش جزئی را تجربه می‌کند، که تحت‌تاثیر احساسات ریسک‌پذیری محکمی است که در بازارهای سهام ایالات متحده در روز دوشنبه حاکم بود. این وضعیت خوش‌بینانه در روز سه‌شنبه به سهام‌های آسیایی گسترش یافت و شاخص نیکی ژاپن به بالاترین حد خود در 34 سال اخیر در زنگ پایان رسید.

از نظر اقتصادی، دستور کار روز سه شنبه نسبتاً سبک است و تنها اطلاعاتی در سطح دوم منتشر می شود. معامله گران مشتاقانه منتظر سخنرانی مایکل بار، معاون فدرال رزرو در اواخر روز هستند. پیش از گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در روز پنجشنبه فاقد کاتالیزورهای اصلی است و انتظار می رود فعالان بازار اظهارات بار را برای بینش احتمالی در مورد موضع فدرال رزرو در مورد سیاست پولی و چشم انداز اقتصادی گسترده تر، از نزدیک زیر نظر داشته باشند.

سرخط خبرهای شاخص دلار

  • فدراسیون ملی کسب‌وکارهای مستقل (NFIB) شاخص خوش‌بینی کسب‌وکار را برای ماه دسامبر گزارش کرده است که در ساعت 14:30 به وقت ایران منتشر شده است. رقم نوامبر 90.6 بود و خوانش دسامبر به 91.9 رسید.
  • ماریو سنتنو، عضو بانک مرکزی اروپا (ECB) اظهار داشت که بانک مرکزی اروپا برای تصمیم گیری در مورد نرخ، لزوماً نیازی به صبر تا ماه مه ندارد. وی تورم آذرماه را خبر مثبتی در مبارزه با تورم دانست که منجر به عقب نشینی اندک یورو در برابر دلار آمریکا (EUR/USD) در واکنش به این اظهارات تندروانه شد.
  • در ساعت 17:00 به وقت ایران، اعداد تراز تجاری ایالات متحده برای ماه نوامبر منتشر خواهد شد. تراز تجاری کالاهای ایالات متحده در ماه اکتبر کسری 90.3 میلیارد دلاری را نشان داد و پیش بینی خاصی برای ماه نوامبر وجود ندارد. پیش‌بینی می‌شود کسری تجاری کالاها و خدمات در ماه نوامبر از کسری 64.3 میلیارد دلاری اکتبر به 65 میلیارد دلار افزایش یابد.
  • کتاب قرمز ایالات متحده برای هفته اول ژانویه امروز با رقم قبلی 5.6٪ منتشر می شود و هیچ پیش بینی در دسترس نیست.
  • مایکل بار، نایب رئیس فدرال رزرو، قرار است حدود ساعت 20:30 به وقت ایران سخنرانی کند. بعداً در ساعت 21:30 به وقت ایران، خزانه داری ایالات متحده یک حراج 3 ساله اسکناس را برگزار خواهد کرد.
  • در بازارهای سهام، روز سه شنبه یک جو متفاوت وجود دارد. بازارهای آسیایی در محدوده مثبتی قرار دارند و نیکی به بالاترین حد خود در 34 سال گذشته رسیده است. سهام اروپا در اواسط جلسه خود به دنبال جهت گیری هستند، در حالی که معاملات آتی سهام ایالات متحده کاهش جزئی یک چهارم درصدی را نشان می دهد.
  • ابزار FedWatch گروه CME نشان می دهد که بازارها با احتمال 95.3 درصد قیمت گذاری می کنند که فدرال رزرو در نشست 31 ژانویه خود نرخ های بهره را بدون تغییر نگه دارد و حدود 4.7 درصد انتظار احتمال کاهش اولیه را دارند.
  • شاخص اسناد خزانه 10 ساله ایالات متحده نزدیک به 4٪ باقی می ماند، اما سرمایه گذاران و بانک ها درخواست هایی برای تجدید نظر در این سطح به سمت پایین دارند.

بررسی فنی شاخص دلار امریکا

دلار آمریکا در این سه‌شنبه افزایش‌های حاشیه‌ای را در برابر اکثر همتایان اصلی خود نشان می‌دهد که به حرکت نسبتاً رکودی در شاخص دلار آمریکا (DXY) کمک می‌کند. تنش‌های ژئوپلیتیکی جریان‌های ورودی امن را به خود جذب می‌کنند، اما این تنش‌ها با احساسات ریسک‌پذیری غالب که منجر به فروش دلار آمریکا شده است، خنثی می‌شوند. با پیش بینی اطلاعات کلیدی تورم که برای پنجشنبه برنامه ریزی شده است، بعید است که دلار آمریکا حرکت های قابل توجهی را تجربه کند، مگر اینکه یک کاتالیزور غیرمنتظره یا اخبار مهم و فوری وجود داشته باشد.

در شاخص دلار آمریکا DXY، اولین سطح صعودی قابل توجه در 103.00 است، که نزدیک به خط روند نزولی از 3 اکتبر تا 8 دسامبر است. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح، میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) را در 103.43 به ارمغان می آورد. تمرکز. سطح 104.00 تا حدودی دور به نظر می رسد، با 103.93 (SMA 55 روزه) به عنوان مقاومت بعدی.

از جنبه نزولی، رد خط روند نزولی برای خرس‌های گرین‌بک شتاب ایجاد می‌کند. سطح بحرانی در اینجا 101.74 است که در اواسط دسامبر قبل از شکست در دو هفته گذشته حفظ شد. شکستن این سطح می تواند منجر به تست پایین نزدیک به 100.80 شود. به معامله‌گران و سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود که از نزدیک این سطوح کلیدی را برای تغییرات احتمالی در مسیر دلار آمریکا تحت نظر داشته باشند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید