در خلال تمرکز بر داده های ایالات متحده، طلا به سطح مقاومت کلیدی 1940 دلار نزدیک می شود

اخبار طلا

طلا پس از یک دوره ضعف، بدلیل تضعیف دلار آمریکا، خوش بینی محتاطانه بازار و کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، در حال بهبود است.

شاخص دلار آمریکا (DXY) از وابستگی به داده های فدرال رزرو، داده های ترکیبی ایالات متحده و عقب نشینی در بازده اوراق قرضه خزانه داری از بالاترین سطح اخیر سود می برد.

چشم انداز محرک های اضافی از سوی چین، چه از طریق سیاست های مالی و چه از طریق سیاست های پولی، خریداران طلا را امیدوار نگه می دارد.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

سطوح مقاومت و پشتیبانی کلیدی

قیمت طلا با سطح مقاومت قابل توجهی در حدود 1940 دلار مواجه است و جهت حرکت به عواملی مانند قدرت دلار آمریکا، بازدهی و داده های اقتصادی آتی بستگی دارد.

سطوح مقاومت فوری شامل Pivot Point R1 یک روزه و بالاترین روزانه قبلی در حدود 1928 دلار است.

مقاومت بیشتر در حدود 1937 دلار پیش بینی می شود، جایی که 200-SMA در نمودار 4 ساعته و فیبوناچی 61.8 درصد بر اساس یک ماه قرار دارند.

اگر قیمت از 1937 دلار فراتر رود، چالش بعدی می تواند Pivot Point R2 یک هفته ای با قیمت 1945 دلار باشد.

از جنبه نزولی، سطوح پشتیبانی شامل همگرایی 5-DMA، پایین ترین سطح روزانه قبلی، فیبوناچی 23.6 درصد بر اساس یک هفته، و Pivot Point S1 یک روزه نزدیک به 1910 دلار است.

نقض حمایت 1910 دلاری ممکن است منجر به کاهش بیشتر شود، با حمایت اضافی در 10-DMA، پایین ترین سطح ماهانه قبلی، و فیبوناچی 161.8٪ در نمودار هفتگی، در حدود 1900 دلار.

نتیجه

حرکت قیمت طلا به عوامل مختلفی از جمله قدرت دلار آمریکا، بازده اوراق قرضه خزانه داری، احساسات بازار و داده های اقتصادی آتی بستگی دارد.

در حالی که کاتالیزورهایی برای افزایش بیشتر قیمت طلا مانند خوش بینی و محرک بالقوه وجود دارد، مقاومت در حدود 1940 دلار و عوامل ذکر شده نقش تعیین کننده ای در تعیین جهت آن خواهند داشت.

سطوح مقاومت و حمایت شناسایی شده راهنمای سناریوهای بالقوه حرکت قیمت را فراهم می کند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید