اخبار فارکس

چرا قیمت بیت کوین افزایش یافت ؟ ترس از جا ماندن دلیل افزایش قیمت بیت کوین

اخبار بیت کوین

رگولاتورهای ایالات متحده در حال حاضر در حال بررسی این موضوع هستند که آیا صندوق های قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) را تأیید کنند یا خیر. این موضوع جامعه ارزهای دیجیتال را در حالت تعلیق نگه داشته است. معامله گران در حال حاضر نتایج مثبتی را پیش بینی می کنند و گمانه زنی می کنند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) چندین درخواست ETF را در این هفته سبز خواهد کرد و به طور بالقوه باعث افزایش فعالیت بازار خواهد شد.

علاقه آزاد به معاملات آتی بیت کوین که نشان دهنده میزان سرمایه گذاری در آن است، از اکتبر به طور مداوم در حال افزایش بوده است و در اوایل دسامبر به 19.2 میلیارد دلار افزایش یافت و به بالاترین سطح خود در دو سال اخیر رسید. محدوده فعلی بین 17 تا 18 میلیارد دلار است که افزایش قابل توجهی از محدوده 9.5 تا 14.5 میلیارد دلاری است که در بیشتر سال 2023 مشاهده شده بود.

تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد ETF های بیت کوین مشتاقانه مورد انتظار است و این پیش بینی از ماه اکتبر در قیمت گذاری بازار آپشن ها لحاظ شده و انتظارات را افزایش داده است.

در حالی که خوش‌بینی وجود دارد، مهم است که توجه داشته باشید که اگر اخبار منفی در مورد ETF لحظه‌ای منتشر شود، می‌تواند موجی از فروش را ایجاد کند که به طور بالقوه منجر به نوسانات شدید بازار می‌شود. حتی تایید تنها یک ETF اسپات ممکن است باعث کاهش قیمت ها شود زیرا سرمایه گذاران سود خود را ثبت می کنند و بر حساسیت بازار به تحولات نظارتی تأکید می کند.

نرخ های تامین مالی بیت کوین در اکثر صرافی ها افزایش یافته است که نشان دهنده تمایل معامله گران به پرداخت بیشتر برای حفظ موقعیت های خرید است. هیجان پیرامون ETF های بیت کوین منجر به افزایش حق بیمه برای معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) شده است.

ترس از جا ماندن دلیل افزایش بیت کوین

در بازار آپشن های بیت کوین، نوسانات ضمنی پول، که تخمین بازار را از حرکت احتمالی قیمت نشان می دهد، در حال حاضر طبق داده های The Block در بالاترین سطح خود در یک سال گذشته است.

علاوه بر این، شاخص ترس و طمع کریپتو کوینگلاس، که یک معیار سنجش احساسات بازار است، در 30 روز گذشته به بالاترین حد خود رسیده است و به طور محکم در قلمرو “طمع” قرار دارد. این نشان می دهد که احساس “ترس از دست دادن” (FOMO) در سطح بالایی در میان فعالان بازار است که نشان دهنده اشتیاق و احساس فوریت برای شرکت در بازار است. این موضوع باعث افزایش قیمت بیت کوین در این چند روز شده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس