گزارش امروز دلار – دلار آمریکا پس از پرواز روز جمعه به صورت خنثی معامله می شود

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) پس از یک جلسه پرتلاطم روز جمعه که احتمالاً معامله گران روزانه و کوتاه مدت را تحت تأثیر قرار داد، در روز دوشنبه نسبتاً بدون تغییر معامله می شود. شاخص دلار آمریکا (DXY) در ابتدا در پاسخ به گزارش قوی مشاغل ایالات متحده به طور قابل توجهی بالاتر رفت. با این حال، پس از انتشار اعداد ناامید کننده استخدام در گزارش PMI موسسه خدمات مدیریت تامین (ISM) مسیر خود را کاملا معکوس کرد و به شدت کاهش یافت.

نوسانات بازار فارکس با افزایش تنش های ژئوپلیتیکی و انتظارات فزاینده در مورد کاهش احتمالی نرخ بهره توسط فدرال رزرو (Fed) تشدید می شود. معامله گران در حال ارزیابی مجدد ارزش دلار آمریکا با این عوامل دست و پنجه نرم می کنند.

از نظر داده های اقتصادی، دوشنبه نسبتا آرام است و تنها داده های اعتبار مصرف کننده برای ماه نوامبر برنامه ریزی شده است. با این حال، انتظار می‌رود تمرکز بر ارقام مربوط به اعتبار، از جمله وام‌ها و معوقات، در ماه‌های آینده تشدید شود و چندین بانک از افزایش معوقات پرداخت خبر دهند. با نگاهی به هفته آینده، رویداد اصلی انتشار اعداد تورم ایالات متحده در روز پنجشنبه خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود این انتشار داده‌ها نقش مهمی در شکل‌دهی احساسات بازار و تأثیرگذاری بر مسیر دلار آمریکا داشته باشد.

سرخط خبرهای شاخص دلار

  • سفارشات کارخانه آلمان در ماه نوامبر از -3.7% به 0.3% در مقایسه با اکتبر افزایش یافت که جهش برآورد شده 1.1% را از دست داد. این امر منجر به افزایش ارزش دلار آمریکا در برابر یورو شد و به بالاترین سطح جلسه (کمترین سطح یورو/دلار آمریکا) رسید.
  • تنش ها در خاورمیانه تشدید شد زیرا اسرائیل ادعا کرد که تسلیحات ساخت چین را در انبار حماس کشف کرده است.
  • بزرگترین شرکت ساختمانی چین، Evergrande، پس از گزارش هایی مبنی بر بازداشت معاون رئیس آن، در هنگ کنگ کاهش 17 درصدی را تجربه کرد.
  • چین و ایالات متحده با یکدیگر درگیر شدند و چین پنج شرکت صنایع دفاعی ایالات متحده را در پاسخ به فروش تسلیحات ایالات متحده به تایوان تحریم کرد.
  • رئیس فدرال رزرو دالاس، لوری لوگان، پیشنهاد کرد که فدرال رزرو باید بحث‌هایی را در مورد کند شدن روند ترازنامه خود آغاز کند.
  • خزانه داری آمریکا در ساعت 19:00 به وقت ایران اوراق قرضه 3 ماهه و 6 ماهه منتشر می کند.
  • تغییر اعتبار مصرف کننده ایالات متحده برای ماه نوامبر در ساعت 23:30 به وقت ایران پیش بینی می شود و پیش بینی می شود اعتبار از 5.13 میلیارد دلار به 9 میلیارد دلار افزایش یابد.
  • بازارهای سهام هفته را با قرمز آغاز کردند و معاملات آتی داوجونز با نزدیک به 0.50 درصد کاهش را در پیش گرفت.
  • ابزار FedWatch گروه CME به احتمال 95.3 درصد نشان می دهد که فدرال رزرو در نشست 31 ژانویه خود نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد، در حالی که حدود 4.7 درصد انتظار اولین کاهش را دارند.
  • اسناد خزانه داری 10 ساله ایالات متحده پس از یک جلسه پرنوسان در روز جمعه، منطقه را بالای 4 درصد بازپس گرفت.

بررسی فنی شاخص دلار امریکا

شاخص دلار DXY در حال حاضر با یک تفکیک مشارکت در میان کنشگران مواجه است. تنش‌های ژئوپلیتیکی ناشی از رویدادهای جاری در دریای سرخ و کشف تسلیحات چینی در انبارهای حماس توسط اسرائیل، برخی از تجار را به سمت دلار آمریکا سوق داده است. در مقابل، دیگران کاهش سریع نرخ بهره توسط فدرال رزرو (Fed) را به دنبال بعدی در اعداد ISM پیش بینی می کنند.

در شاخص دلار آمریکا DXY، هدف صعودی اولیه 103.00 است، که با خط روند نزولی از 3 اکتبر و 8 دسامبر مطابقت دارد. شکست موفقیت آمیز و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند راه را برای میانگین متحرک 200 روزه (SMA) هموار کند. ) در 103.43 مورد آزمایش قرار گیرد. در حالی که سطح 104.00 کمی دور به نظر می رسد، سطح 103.93 (SMA 55 روزه) به عنوان مقاومت بعدی در روند صعودی خودنمایی می کند.

شکست خط روند نزولی، احساسات نزولی را برای گرینبک تقویت می‌کند و نشانه‌ای از رکود بیشتر بالقوه است. سطح بحرانی برای تماشا 101.74 است که در اواسط دسامبر قبل از شکست در دو هفته گذشته به عنوان یک طبقه حیاتی عمل کرد. اگر شاخص دلار آمریکا DXY از این سطح عبور کند، ممکن است تستی در پایین ترین سطح در حدود 100.80 ایجاد کند.

تجارت آفرین فارکس

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید