افزایش یورو پس از گزارش PMI آلمان و داده های اتحادیه اوپا

اقتصادی اروپا

جفت ارز EUR/USD از ضررهای اخیر در دو جلسه گذشته بهبود می یابد و در ساعات معاملات روز پنجشنبه اروپا در حدود 1.0950 معامله می شود. پس از بهبود داده‌های شاخص مدیران خرید (PMI) از آلمان و منطقه یورو، ارز یورو (EUR) در برابر دلار آمریکا (USD) حمایت شد.

شاخص HCOB Composite و Services PMI آلمان برای دسامبر بهبودهایی را نشان داد و به ترتیب به 47.4 و 49.3 رسید. به طور مشابه، PMI ترکیبی و خدمات منطقه یورو در همان ماه به 47.6 و 48.8 افزایش یافت. در اواخر روز، بازار منتظر انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده آلمان (CPI) است.

بررسی تقویم اقتصادی فارکس

شاخص دلار آمریکا (DXY) برخی از افزایش‌های اخیر را تحت تأثیر کاهش بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده (ایالات متحده) بدست آورده است و در حال حاضر در حدود 102.30 معامله می شود، DXY تحت تاثیر بازدهی 2 ساله و 10 ساله قرار دارد که به ترتیب در حدود 4.30% و 3.91% قرار دارند.

داده های بهتر از حد انتظار ISM Manufacturing PMI ممکن است از دلار آمریکا حمایت کرده باشد. اما با افزایش به 47.4 در ماه دسامبر، پیشی گرفتن از اجماع بازار 47.1، روند متضادی در JOLTS Job Openings مشاهده شد. رقم نوامبر کمتر از انتظارات در 8.79 میلیون بود، در حالی که 8.85 میلیون پیش بینی شده بود.

صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در ماه دسامبر نشان می دهد که شرکت کنندگان معتقدند که نرخ سیاست یا به اوج خود رسیده یا نزدیک به بالاترین نقطه خود در چرخه انقباض فعلی است. با این حال، آنها تاکید می کنند که مسیر سیاست آینده به شرایط اقتصادی در حال تحول بستگی دارد.

تمرکز آینده در بازار بر روی انتشار داده های بازار کار در روز پنجشنبه از ایالات متحده خواهد بود. پیش بینی می شود افزایش مورد انتظار در تغییر اشتغال ADP ایالات متحده در ماه دسامبر 115 هزار باشد که از رقم قبلی 103 هزار افزایش یافته است. علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که مطالبات اولیه بیکاری برای هفته منتهی به 29 دسامبر از 218 هزار دلار به 216 هزار کاهش یابد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید