دلار آمریکا در مسیر خود به پایین ترین سطح پنج ماهه اخیر

اسکناس 1 دلاری

دلار آمریکا (USD) و متعاقبا شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز پنجشنبه تحت فشار قابل توجهی قرار گرفت و در طول معاملات آسیایی ضعف قابل توجهی را نشان داد. DXY شکاف قابل توجهی را قبل از باز شدن بازار امریکا تجربه می کند که با فعالیت خرید قوی در بازار اوراق قرضه ایالات متحده همراه است. این سناریو به کاهش قابل توجه ارزش دلار کمک می کند، به ویژه در شرایطی که بازدهی ایالات متحده شاهد کاهش شدید است. کاهش بازدهی ارزش و بازده مربوط به حفظ دلار آمریکا را کاهش می‌دهد، به‌ویژه در مقایسه با چند ماه پیش که بازده در سررسیدهای مختلف منحنی بازدهی به‌طور قابل‌توجهی بالاتر بود.

در تقویم اقتصادی، تمرکز بر روی گزارش ادعاهای بیکاری خواهد بود که پتانسیل تأثیرگذاری بر احساسات بازار را دارد. در حالی که ممکن است از نظر تئوری یک گزارش ادعای بیکاری قوی از دلار آمریکا حمایت کند، روند غالب نشان می دهد که بازارها احتمالاً روند فعلی خود را حفظ می کنند. علاوه بر این، شاخص فروش خانه در انتظار یکی دیگر از گزارش های امروز است، اما انتظارات در مورد تأثیر آن بر بازار کمرنگ است.

تمرکز بر گزارش ادعاهای بیکاری

  • حدود ساعت 17:00 بوقت ایران، داده‌های مربوط به مطالبات بیکاری منتشر می‌شود.انتظار می‌رود که ادعاهای بیکاری اولیه از 205000 به 210000 افزایش یابد و پیش‌بینی می‌شود که مطالبات مستمر از 1865000 به 1875000 افزایش یابد. به طور همزمان، موجودی های عمده فروشی با تغییر پیش بینی شده از -0.4٪ به -0.2٪ سررسید است. همچنین در ساعت 17:00، تراز تجاری کالا برای آبان ماه با پیروی از رقم قبلی 89.8- میلیارد تومان، بدون پیش بینی مشخص اعلام می شود.
  • در ساعت 18:30، توجه به گزارش فروش خانه معطوف خواهد شد که پیش بینی می شود برای نوامبر از 1.5- درصد به +1 درصد صعود کند. وزارت خزانه داری ایالات متحده قصد دارد برای تامین مالی مقرون به صرفه تر وارد بازار شود و یک صورت حساب 4 هفته ای و یک یادداشت 7 ساله صادر کند.
  • بازارهای سهام عموماً باثبات هستند، به جز چین، که در آن هر دو شاخص Hang Seng و Shenzhen بیش از 2٪ افزایش یافته اند.
  • با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، بازارها احتمال 83.5 درصدی را برای حفظ نرخ بهره فدرال رزرو در نشست 31 ژانویه خود نشان می دهند، در حالی که 16.5 درصد کاهش اولیه نرخ را پیش بینی می کنند. افزایش احتمال کاهش نرخ بهره به دنبال فقدان قابل توجه انتظارات و اعداد منفی بیشتر در شاخص تولید ریچموند در روز چهارشنبه است. اوراق اسناد خزانه 10 ساله ایالات متحده نزدیک به 3.81 درصد معامله می شود که پایین ترین سطح خود از تابستان را نشان می دهد.

تحلیل تکنیکال شاخص دلار

شاخص دلار آمریکا با چالش هایی روبرو است زیرا بازدهی ایالات متحده در سررسیدهای مختلف کاهش می یابد. علیرغم کاهش بازدهی ارزهای دیگر، توجه بازار به شدت بر گرینبک متمرکز شده است. با کم بودن میزهای معاملات و دور شدن سرمایه‌گذاران زیادی از بازارها، وزنه تعادل محدودی برای تغییر حرکت به نفع دلار آمریکا برای باقیمانده سال 2023 وجود دارد.

اولین مقاومت در برابر صعودی در حدود 101.78 است که در 21 دسامبر مشخص شده است. در حالی که فاصله قابل توجهی برای پوشش وجود دارد، آزمایش خط روند نزولی نزدیک به 103.00 برای DXY خارج از محدوده احتمالی نیست. بسته به کاتالیزوری که باعث بهبود گرین بک می شود، میانگین متحرک 200 روزه (SMA) نزدیک به 103.45 به عنوان یک سطح مقاومت قوی قبل از پتانسیل صعودی بیشتر عمل می کند.

در جهت نزولی، سطح حیاتی 101.70 که نشان دهنده پایین ترین سطح 4 و 10 آگوست است، اهمیت خود را از دست داده است. سطح کنونی، تقریباً 100.82، با کف‌های ماه فوریه و آوریل همسو می‌شود و به طور بالقوه حمایتی را برای معاملات پنجشنبه ارائه می‌دهد. اگر این سطح نقض شود، ممکن است مانع از حرکت DXY به سمت منطقه زیر 100 شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید