ارز دیجیتال

انتقام اتریوم – آیا جهش 9 درصدی اتریوم شروع یک حرکت بزرگ است؟

اتریوم - ETH

پس از عقب ماندن قابل توجهی در مقایسه با سولانا (106 دلار SOL) در سه ماه گذشته، قیمت اتریوم (2392 دلار ETH) در 24 ساعت گذشته یک جهش ناگهانی 8.9 درصدی را تجربه کرد که باعث احیای احساسات صعودی در جامعه اتریوم شد.

جوردی الکساندر، مدیر ارشد سرمایه گذاری در Selini Capital، این تغییر را بیان کرد و گفت: “انتقام ETH شروع می شود” در پستی در 27 دسامبر در X (توئیتر سابق). الکساندر افزایش اخیر در آلتکوین های مختلف و خرید ۶۱۵ میلیون دلاری بیت کوین مایکل سیلر در ۲۶ دسامبر را به عنوان عوامل مهمی که پایه محکمی برای ETH ایجاد می کند تا به طور بالقوه شاهد یک حرکت صعودی در هفته های آینده باشد، برجسته کرد.

نمودار اتریوم سال 2023
نمودار اتریوم سال 2023

او اضافه کرد: «ریسک/پاداش اتر در اینجا آنقدر قانع‌کننده است که می‌بینم سیاه‌چاله نقدینگی اکنون در ژانویه شکل می‌گیرد».

هفته‌های اخیر شاهد تشدید درگیری بین اعضای جامعه از اکوسیستم‌های Solana و Ethereum بودیم.

طبق داده های TradingView، در حالی که اتر از ابتدای سال تا به امروز 102 درصد افزایش داشته است، عملکرد قیمت آن تحت الشعاع افزایش 951 درصدی سولانا از ابتدای سال قرار گرفته است. این واگرایی قابل توجه، همراه با افزایش فعالیت نسبی روی زنجیره، بسیاری را به این استدلال سوق داد که کارمزدهای کمتر و زمان تسویه سریع‌تر سولانا آن را در مقایسه با اتریوم به بلاک چین برتر تبدیل کرده است.

در پاسخ، حامیان اتریوم ادعا کردند که معماری شبکه اتریوم برای نهادهای بزرگ‌تری که کسب‌وکارهای زنجیره‌ای را انجام می‌دهند، مناسب‌تر است. آنها همچنین به راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه ۲ مانند Optimism و Arbitrum به عنوان نمونه‌هایی از هزینه‌های ارزان‌تر در ETH اشاره کردند.

در آخرین به روز رسانی، ETH-USD با قیمت 2417 دلار معامله می شود که نشان دهنده افزایش 8.9 درصدی در 24 ساعت گذشته است. در همین حال، سولانا حرکت صعودی اخیر خود را متوقف کرده است و با قیمت 104 دلار معامله می شود که در روز گذشته 4.2 درصد زیان را نشان می دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس