اونس جهانی طلا در بالای محدوده هفتگی قرار دارد – آیا این سد خواهد شکست ؟

اونس جهانی طلا XAUUSD

اونس جهانی طلا بهبود یافته و بالای 2040 دلار در هر اونس تروی معامله می شود. دلار آمریکا در ابتدا در نیمه اول روز به دلیل عملکرد ضعیف وال استریت در روز چهارشنبه مورد پسند معامله گران قرار گرفت، اما بازدهی خزانه داری آمریکا کاهش یافت و شاخص دلار قبل از افتتاح جلسه آمریکا، به دنبال داده های متفاوت ایالات متحده، جهت خود را تغییر داد. مطالبات اولیه بیکاری برای هفته منتهی به 15 دسامبر به 205 هزار رسید که بهتر از 215 هزار مورد انتظار بود.

علیرغم اینکه تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه سوم ایالات متحده نرخ رشد سالانه 4.9٪ را تأیید می کند، اما کمتر از برآورد اولیه 5.2٪، سرمایه گذاران خوش بین است. وال استریت به مسیر صعودی بازگشت و بازده اوراق قرضه دولتی به پایین ترین حد چند هفته اخیر رسید. در حال حاضر، اوراق خزانه 10 ساله 3.87 درصد بازدهی و اوراق 2 ساله 4.34 درصد سود دارند.

اکنون توجه به شاخص قیمت اصلی هزینه های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) معطوف شده است که قرار است امروز منتشر شود. انتظار می رود که گزارش سالانه در ماه نوامبر 3.3 درصد باشد که نسبت به 3.5 درصد در ماه قبل کاهش یافته است که نشان دهنده کاهش فشار قیمت است. در تقویم اقتصادی امروز ایالات متحده همچنین کالاهای بادوام نوامبر و برآورد نهایی شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان دسامبر منتشر خواهد شد.

از نظر چشم‌انداز فنی کوتاه‌مدت برای XAU/USD، نمودار روزانه نشان‌دهنده یک سوگیری صعودی است، به‌طوری‌که این جفت ارز نزدیک به بالاترین حد اخیر معامله می‌شود و حول میانگین متحرک ساده (SMA) صعودی 20 حرکت می کند. اندیکاتورهای فنی فاقد حرکت جهتی قوی در سطوح خنثی هستند و قیمت طلا زیر قله 2047.90 دلار باقی می ماند.

نمودار روزانه اونس جهانی طلا - 1 دی ماه
نمودار 4 ساعته اونس جهانی طلا – 1 دی ماه

با بررسی نمودار 4 ساعته، قرائت های فنی یک موضع خنثی و متمایل به صعودی را نشان می دهد. XAU/USD حمایت روزانه را در اطراف SMA 20 صعودی پیدا می کند که بالاتر از میانگین های متحرک بدون جهت قرار دارد. شاخص‌های فنی در سطوح مثبت باقی می‌مانند اما بدون سوگیری و جهت‌گیری قوی.

سطوح حمایتی کلیدی شامل 2034.20 دلار، 2022.50 دلار و 2009.10 دلار است، در حالی که سطوح مقاومت در 2047.90 دلار، 2065.60 دلار و 2076.10 دلار شناسایی شده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید