آیا چشم انداز صعودی شاخص S&P 500 برای مدتی طولانی تر حفظ می شود ؟

wallstreet

شاخص S&P 500 روز سه‌شنبه 0.59 درصد افزایش را ثبت کرد و روند صعودی خود را که پس از انتشار بیانیه FOMC در هفته گذشته آغاز شد، بیشتر کرد. این بیانیه که روز چهارشنبه منتشر شد، تغییر قابل توجهی را در سیاست پولی فدرال رزرو نشان داد. بازار به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 4818.62 که در 4 ژانویه 2022 تنظیم شده بود نزدیک شد. شایان ذکر است که S&P 500 اخیراً از بالاترین سطح خود از اواخر ژوئیه در حدود 4607 پیشی گرفت و روند صعودی را از سر گرفت که از پایین ترین سطح در 4103.78 در تاریخ 27 اکتبر شروع شد.

اگرچه انتظار می‌رود سهام امروز با 0.2 درصد کاهش باز شود که نشان‌دهنده حرکت جانبی بالقوه برای شاخص S&P 500 است، چشم‌اندازی برای رسیدن آن به سطح بالای رکورد فوق‌الذکر وجود دارد. این سطح تنها 1.05 درصد بالاتر از قیمت بسته شدن دیروز بود. همانطور که از نمودار روزانه مشخص است، شاخص S&P 500 همچنان از خط روند صعودی خود پیروی می کند.

نمودار شاخص اس اند پی - 30 آذر

همانطور که در نمودار ساعتی مشاهده می شود، قرارداد آتی S&P 500 در حال حفظ موقعیت بالای سطح 4800 است. علیرغم کاهش معاملات پس از افزایش روزانه دیروز، بازار موضع مثبت خود را حفظ کرده است. قابل ذکر است که سطح حمایتی حیاتی در بین سایر موارد در محدوده 4780 تا 4800 شناسایی شده است.

بیایید یکی از مهمترین سهام موجود در این شاخص را بررسی کنیم. اپل، یک سهام تأثیرگذار مهم بازار، در حال حاضر با مقاومت مواجه شده است. مشاهدات قبلی یک الگوی بالقوه تاپینگ یا یک اصلاح مسطح پس از یک رالی را پیشنهاد می کرد. مطابق انتظارات، بازار پیش از بازگشت از خط روند صعودی، برخی از دستاوردهای اخیر را پشت سر گذاشت. سطح قیمت 200 دلار همچنان یک نقطه مقاومت کلیدی برای اپل است.

نمودار اپل - 30 آذر

به طور خلاصه، در حالی که پیش‌بینی می‌شود سهام برخی از افزایش‌های روز گذشته خود را دوباره دنبال کند، بازار همچنان در نزدیکی بالاترین حد میان مدت خود قرار دارد. با توجه به اینکه بسته شدن روزانه دیروز تنها 1.05 درصد کمتر از بالاترین سطح تاریخ بود، احتمال رسیدن S&P 500 به رکورد جدید در حال بررسی است.

در حال حاضر، هیچ سیگنال منفی تایید شده ای وجود ندارد و ممکن است بازار در مقطعی دچار یک اصلاح نزولی شود. موقعیت خرید موجود همچنان سودآور است و روز گذشته سودهای بیشتری ثبت شد. از زمانی که معامله در 27 فوریه در 3992.4 شروع شد، شاخص 776 واحد یا 19.4 درصد افزایش یافته است. در حالی که تغییر به سمت یک استراتژی معاملاتی کوتاه مدت در حال بررسی است، با توجه به پتانسیل گسترش بیشتر روند صعودی سهام، موقعیت فعلی موجه تلقی می شود.

نمودار شاخص اس اند پی - 30 آذر
نمودار شاخص اس اند پی

خلاصه

  • S&P 500 پیشرفت خود را افزایش داده و به بالاترین سطح از اوایل سال 2022 نزدیک شده است.
  • یک تصحیح نزولی ممکن است در نقطه ای رخ دهد.
  • چشم‌انداز کوتاه‌مدت صعودی تلقی می‌شود، بدون سیگنال‌های منفی تایید شده.
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید