اونس جهانی طلا در انتظار معیار تورم ایالات متحده، کمی فروکش می کند

اونس جهانی طلا XAUUSD

روز چهارشنبه، اونس جهانی طلا حرکت نزولی خفیفی را تجربه کرد و در محدوده معاملاتی روز قبل باقی ماند. در ابتدای روز شاهد تقویت دلار آمریکا بودیم و انتشار داده های اقتصادی در ایالات متحده پس از افتتاح وال استریت، دلار را در برابر همتایان امن خود تقویت کرد. قابل ذکر است که اعتماد مصرف کننده CB در ایالات متحده در ماه دسامبر به 110.7 افزایش یافت و از رقم نوامبر 101.0 (تجدید نظر شده به سمت پایین) و پیش بینی 104.6 پیشی گرفت. در نتیجه، XAU/USD از اوج روزانه خود یعنی 2043.57 دلار عقب نشینی کرد و در حال حاضر نزدیک به پایین ترین سطح روزانه 2029.46 دلار در نوسان است.

در اواسط صبح اروپا، بازارهای مالی خوش‌بینی را به دست آوردند زیرا بریتانیا از کاهش بیشتر تورم در نوامبر گزارش داد. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کاهش 0.2 درصدی را نشان داد، اما 3.9 درصد افزایش سالانه را نشان داد که کمتر از پیش بینی 4.4 درصدی پیش بینی شده بود. علاوه بر این، CPI سالانه نوامبر کانادا بدون تغییر در 3.1٪ باقی ماند که اندکی از پیش بینی 2.9٪ فراتر رفت.

سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر انتشار شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) ایالات متحده هستند که برای روز جمعه برنامه ریزی شده است. این شاخص که توسط فدرال رزرو (FED) به عنوان شاخص تورم مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند واکنش های قابل توجهی در بازار ایجاد کند و تغییر اخیر فدرال رزرو در سیاست پولی را تأیید یا در تضاد باشد.

تحلیل فنی XAUUSD

با توجه به چشم انداز فنی کوتاه مدت XAU/USD، نمودار روزانه نشان دهنده تداوم کنترل صعودی است. این جفت بالاتر از میانگین های متحرک خود معامله می شود و میانگین متحرک 20 (SMA) شیب صعودی را نشان می دهد و به عنوان حمایت پویا در حدود 2022.50 دلار عمل می کند. اگرچه میانگین‌های متحرک طولانی‌تر یک روند صعودی حاشیه‌ای زیر میانگین کوتاه‌تر نشان می‌دهند، اما فاقد استحکام قابل توجهی هستند. در همین حال، شاخص‌های فنی نمودار روزانه اندکی در سطوح خنثی کاهش می‌یابند و نمی‌توانند کاهش پایدار را تایید کنند.

نمودار روزانه اونس جهانی طلا - 30 اذر
نمودار 4 ساعته اونس جهانی طلا – 30 آذر

با بررسی نمودار 4 ساعته، XAU/USD در کوتاه مدت خنثی به نظر می رسد. این فلز گرانبها در بالای یک SMA مسطح 20 قرار دارد که خود بالای 100 و 200 SMAهای بدون جهت است. شاخص های فنی در این بازه زمانی پایین تر شده اند، اما در محدوده مثبت باقی می مانند و حرکت نزولی محدودی را نشان می دهند.

سطوح پشتیبانی کلیدی شامل 2022.50 دلار، 2009.10 دلار و 1996.70 دلار است، در حالی که سطوح مقاومت در 2047.90 دلار، 2065.60 دلار و 2076.10 دلار شناسایی شده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید