سقوط بیت کوین و اعلام ورشکستگی بزرگترین شرکت ساخت و ساز در چین

اقتصاد جهانی

دلار آمریکا در برابر ارزهای اصلی عملکرد خوبی داشته است و برای پنجمین هفته با رشد پیاپی خود پیش می رود. این طولانی ترین موفقیت دلار در 15 ماه گذشته است. این افزایش ارزش دلار به قدرت اقتصاد ایالات متحده و تقاضا برای ایمن بودن دلار آمریکا به دلیل بهبود وضعیت اقتصادی چین نسبت داده می شود.

شاخص دلار آمریکا (DXY) که ارزش دلار را در برابر رقبای اصلی اندازه گیری می کند، پس از رسیدن به بالاترین سطح دو ماهه اندکی کاهش یافت. داده های قوی اقتصادی و صورتجلسه فدرال رزرو که نشان دهنده تمایل به افزایش نرخ است، به این عملکرد کمک کرده است.

جلسه فدرال رزرو نشان داد که اعضای کمیته تعیین نرخ، خطرات صعودی قابل توجهی را برای تورم مشاهده می کنند که حاکی از تمایل به افزایش بیشتر نرخ است. داده‌های مثبت اقتصادی، از جمله خرده‌فروشی، از سیاست‌های پولی سخت‌تر حمایت کرده است.

بازدهی خزانه داری 10 ساله به بالاترین سطح خود از اکتبر رسیده است و به 4.328 درصد رسیده است. این امر توسط ترکیبی از عوامل، از جمله قدرت درک شده اقتصاد ایالات متحده و انتظار افزایش بیشتر نرخ، هدایت می شود.

در اینجا حرکات دلار در برابر سایر ارزها را مورد بحث قرار می دهیم. برای مثال، به دلیل نگرانی در مورد مداخله احتمالی مقامات ژاپنی، دلار در برابر ین ژاپن پس از رسیدن به اوج 9 ماهه کاهش یافت. یورو پس از رسیدن به پایین ترین سطح شش هفته ای در برابر دلار اندکی بازگشت. یوان چین نیز در واکنش به اقدامات بانک مرکزی و مشکلات اقتصادی کشور حرکت کرد.

مشکلات اقتصادی چین برجسته شده است و اورگراند (بزرگترین شرکت ساخت و ساز چین) به دنبال حمایت امریکا در مقابل ورشکستگی در دادگاه ایالات متحده است. علیرغم تلاش‌های ناامیدکننده محرک پکن، چشم‌انداز اقتصادی ناامیدکننده است.

در بازار ارزهای دیجیتال نیز بازار با ریزش شدیدی روبرو شده است، به طوری که بیت کوین پس از سقوط قابل توجهی در ارزش خود، نزدیک به پایین ترین سطح دو ماهه خود افت کرده است.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید