اخبار فارکس

با پیشی گرفتن تولید آمریکا از کاهش تولید اوپک پلاس، قیمت نفت خام بیشتر کاهش یافت

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام برنت با توجه به عوامل بازار و هجوم بشکه های آزاد شده توسط ایالات متحده، روند نزولی را نشان می دهد. داده های اخیر ردیابی کشتی ها نشان می دهد که ایالات متحده به نرخ صادرات روزانه 6 میلیون بشکه نزدیک می شود. این مازاد تولید امریکا بر کاهش اندک عرضه توسط اوپک پلاس سایه افکنده و باعث ایجاد عدم تعادل بین عرضه و تقاضا می شود.

همزمان، دلار آمریکا (USD) برای سومین روز متوالی در حال تقویت است. شاخص دلار آمریکا DXY حدود 104.00 است و ممکن است در طول هفته یک جهش صعودی را تجربه کند. علیرغم کاهش بازدهی ایالات متحده، نرخ کاهش در مقایسه با سایر ارزها کندتر است و به نفع دلار آمریکا نسبت به اکثر ارزهای مشابه است. قابل ذکر است که یورو، یوان چین و ارزهای اروپای مرکزی با بیشترین کاهش ارزش روبرو هستند.

در حال حاضر هر بشکه نفت خام (WTI) 71.72 دلار و نفت برنت 76.42 دلار در هر بشکه معامله می شود.

تحولات مهم در بازار نفت

ایالات متحده در صادرات نفت خام از انتظارات فراتر رفت: شرکت های ردیابی کشتی Kpler و Vortexa پیشنهاد می کنند که صادرات نفت خام ایالات متحده به طور بالقوه می تواند به 5.7 میلیون بشکه در روز برسد. تایید این یافته ها با انتشار داده های اداره اطلاعات انرژی (EIA) در روز چهارشنبه پیش بینی می شود.

عربستان سعودی قیمت نفت خام را برای بازارهای آسیایی تعدیل می کند: نظرسنجی بلومبرگ نشان می دهد که عربستان سعودی قیمت نفت خام خود را برای بازار آسیا کاهش داده است.

API افزایش ذخایر نفت خام را گزارش می دهد: مؤسسه نفت آمریکا (API) اعداد هفتگی را منتشر کرد که حاکی از افزایش 0.594 میلیون بشکه ای است که در مقایسه با کاهش 0.817 میلیون بشکه ای یک هفته قبل گزارش شده بود.

تغییر هفتگی EIA در ذخایر نفت خام ایالات متحده: روز چهارشنبه، اداره اطلاعات انرژی (EIA) قرار است تغییرات هفتگی در ذخایر نفت خام ایالات متحده را معرفی کند. انتظارات برای کاهش 2.267 میلیون بشکه ای در مقابل افزایش 1.609 میلیون بشکه ای گزارش شده در هفته قبل است.

تحلیل تکنیکال نفت خام

قیمت نفت کاهش قابل توجهی را تجربه می کند و از پایین ترین سطح قبلی نوامبر گذشته است. پویایی بازار نشان دهنده مازاد عرضه رو به رشد است که با تولید قابل توجه تولید از ایالات متحده تشدید شده است. با وارد کردن روزانه 6 میلیون بشکه نفت توسط ایالات متحده به بازار جهانی، انتظار می‌رود این مازاد برای یک دوره طولانی باقی بماند و در انتظار پاسخ اوپک پلاس برای تنظیم مجدد تولید و رفع مازاد بر تولید باشد.

در این سناریو، چشم انداز قیمت نفت حاکی از نزول بیشتر است تا زمانی که تصمیم اوپک پلاس یا کاتالیزور دیگری برای کاهش مازاد عرضه شود.

مقاومت بالا و اهداف

80.00 دلار به عنوان یک سطح مقاومت بسیار مهم است. اگر نفت خام بتواند از این مانع عبور کند، نقطه کانونی بعدی 84 دلار است (که با خط بنفش مشخص می شود). در این مقطع، پیش‌بینی فشار فروش یا کسب سود ممکن است ایجاد شود. در صورتی که قیمت نفت بالاتر از این سطح تثبیت شود، احتمال بازگشت به بالاترین سطح اخیر نزدیک به 93.00 دلار در نظر گرفته می شود.

تحلیل تکنیکال نفت خام
نمودار تحلیل تکنیکال نفت خام

فشار نزولی و سطوح پشتیبانی

حمایت حدود 74.00 دلار در حال بازدهی است که پایین ترین سطح خود را برای ماه نوامبر نشان می دهد. این سطح به عنوان دفاع نهایی قبل از نزول به 70.00 دلار و احتمالاً پایین تر عمل می کند. معامله گران باید به 67.00 دلار توجه کنند که با پایین ترین سطح سه گانه مشاهده شده در ژوئن مطابقت دارد که نشان دهنده سطح حمایت قابل توجه بعدی برای نظارت است. شکست زیر این نقطه می تواند حرکت نزولی را تشدید کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس